W rozmowie z RMF FM Barbara Nowacka, liderka Zjednoczonej Lewicy, informowała, że jej formacja zamierza zreformować system podatkowy. Z doniesień medialnych wynika, że PiS planuje podatek 39 proc. dla najbogatszych, czyli o 1 proc. mniej niż proponuje Nowacka.

– System podatkowy dziś jest niesprawiedliwy. Trzeba przede wszystkim zmienić skalę podatkową wprowadzając podatek 0 proc. dla najuboższych. Następnie podatki aż do 40 proc. na osób najwięcej zarabiających – mówiła Barbara Nowacka.

Liderka Zjednoczonej Lewicy chce również, by Polska wprowadziła podatek od transakcji, który funkcjonuje w 11 krajach Europy. Do tychże zmian Nowacka chce dodać likwidacje tak zwanych „umów śmieciowych”.

Obecnie funkcjonują w Polsce dwie stawki podatkowe – 18 i 32 proc., aczkolwiek szybko może się to zmienić i to nie za sprawą Zjednoczonej Lewicy, która chce 40-procentowego podatku dla najbogatszych. Zjednoczona Prawica (PIS, SP, Polska Razem) chce wprowadzić trzecią stawkę w wysokości 39 proc., która miałaby objąć podatników z rocznymi dochodami powyżej 400 tys. złotych. Oficjalnie takich osób w Polsce jest tylko kilkadziesiąt tysięcy.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: natemta.pl, rmf24.pl

...

Zobacz również