Obrońcy praw zwierząt osiągnęli sukces. W Nowej Zelandii przyznano zwierzętom status niemal równy ludziom. Dzięki wprowadzeniu nowych przepisów, kraj czekają poważne zmiany. Wszystkie zwierzęta uznano za istoty czujące, które przeżywające emocje pozytywne i negatywne. 

Obrońcy praw zwierząt na całym świecie walczą o poprawę losu tychże istot. W niektórych krajach, takich jak Francja czy Nowa Zelandia, ich działania przeniosły się do znacznie wyższej sfery niż w innych państwach, w których czołowym postulatem jest wciąż jedynie ochrona przed maltretowaniem.

Nowa Zelandia zatwierdziła tzw. Welfare Bill, który de facto przyznaje zwierzętom status niemal równy człowiekowi. W przepisach potwierdzono, że zwierzęta są obdarzone wrażliwością i jako istoty czujące mają zdolność do odczuwania emocji pozytywnych i negatywnych. Oznacza to spore zmiany w życiu mieszkańców Nowej Zelandii.

Od teraz nielegalne są testy na zwierzętach, które notorycznie są stosowane w przemyśle kosmetycznym. Ponadto, znacznie wzrastają uprawnienia weterynarzy, którzy będą mogli wydawać ostrzeżenia oraz zakazy zajmowania się zwierzętami osobom, które będą je zaniedbywać.  Mimo to, polowania nadal będą akceptowane.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: ofeminin

...

Zobacz również

Zobacz również