pomnik upa
fot. horyniec.info
Wiadomości Pikio - 9 Lipca 2015

Nowa tablica na pomniku UPA: "banderowskie sku***syny"

Na jednym z pomników ku czci UPA w Radrużu (wieś w woj. podkarpackim), który został w czerwcu zniszczony przez nieznanych sprawców pojawiła się nowa tablica z dosyć "nietypowym" napisem.

Pomnik UPA znajdujący się na cmentarzu w Radrużu koło granicy polsko-ukraińskiej został zniszczony kilka dni temu. Nieznani sprawcy zerwali godło Ukrainy oraz tablicę znajdujące się na pomniku. W miejsce godła Ukrainy wstawili zaś godło Polski. Niedługo po tym ktoś zamontował nową tablicę na zniszczonym już pomniku.„Pamięci bestialsko pomordowanym Polakom, przez banderowskie skur****skie pomioty. Pamiętamy”. - głosi nowy napis na nowo zamontowanej tablicy na pomniku ku czci Ukraińskiej Powstańczej Armii. Na tablicy pojawił się także znak Polski Walczącej Policja, która zajęła się już sprawą nie udziela żadnych szczegółowych informacji jednak nieoficjalnie wiadomo, że podejrzenia o zamontowanie nowej tablicy padają na grupę "Cichociemni", która w przeszłości miała dopuścić się zniszczenia innych pomników ku czci UPA znajdujących się na terenie Polski.Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News