Elżbieta Łopacińska, która pełni obowiązki prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dostała nagrodę finansową za prawidłowe wypłacanie groszowych podwyżek rent i emerytur oraz za skuteczne przeciwdziałanie długotrwałej niezdolności do pracy.

30 tys. złotych, czyli 150% podstawowej pensji – tyle wyniosła nagroda przyznana p.o. prezesa ZUS przez Radę Nadzorczą tej instytucji.

Oficjalnymi powodami przyznania gigantycznej nagrody – pełniącej od zaledwie trzech miesięcy obowiązków prezesa ZUS – Łopacińskiej jest „sprawna waloryzacja emerytur” oraz „duża aktywność w zakresie prewencji rentowej, czyli przeciwdziałaniu długotrwałej niezdolności do pracy wśród osób ubezpieczonych”.

W pierwszym przypadku chodzi o prawidłowe wypłacanie minimalnych podwyżek emerytur a w drugim – co budzi największe emocje – o skuteczne odbieranie rent niepełnosprawnym osobom.

Według jednego z członków Rady Nadzorczej, Jeremiego Mordasiewicza, cała sprawa to robienie afery z niczego ponieważ – jak przekonuje – nagroda w wysokości 30 tys. złotych jest skromna i przyznana zgodnie z obowiązującym prawem.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh

...

Zobacz również