Po usunięciu ze stanowiska prezesa Kongresu Nowej Prawicy, do czego doprowadziła zdecydowana mniejszość działaczy partyjnych, Janusz Korwin-Mikke założył kolejne ugrupowanie. Inicjatywa nosi nazwę KORWIN. 

Jak podaje „Rzeczpospolita” skrót należy rozwinąć w ten sposób: Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja. Na Twitterze możemy znaleźć już oficjalny profil ugrupowania, choć nazwa ma formalnie zostać podana w czwartek.

„Nasi wspólni wrogowie z bezpieki nadal judzą: rozpuszczają plotki, że nie tworzę nowej partii, że przyjąłem (nieistniejące…) stanowisko „honorowego prezesa KNP” z prawem decydowania o „jedynkach” na listach wyborczych… Bzdury. Natomiast jesteśmy na razie Członkami KNP i przestaniemy nimi być po zarejestrowaniu nowej Partii i wstąpieniu do niej (a ile Konwentykl KNP nie wyda na to zgody!) I nie mam zamiary atakować KNP lub polemizować” – pisał wczoraj Janusz Korwin-Mikke na Facebooku.

Z Twittera możemy dowiedzieć się jedynie, że KORWIN to „partia prawicowa o charakterze konserwatywno-liberalnym”. Wciąż nie działa strona internetowa nowego ugrupowania. Gdy Korwin-Mikke ogłosił, iż zakłada nową formację, a w sieci opublikował jej statut, wydawało się, że partia będzie nosić nazwę Konfederacja Nowej Polski (KNP).

korwin

źródło: Rzeczpospolita, natemat.pl

fot. Robert Laska

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.