Nowa lista lektur szkolnych budzi skrajnie różne emocje rodziców, wśród pozycji teksty Jana Pawła II

Nowa lista lektur szkolnych budzi skrajnie różne emocje rodziców, wśród pozycji teksty Jana Pawła II

Ministerstwo Edukacji Szkolnej opublikowało nowy spis lektur dla klas 4-8. Niektóre pozycje już budzą skrajne emocje w społeczeństwie.

Zaktualizowana lista lektur szkolnych z pewnością jest przełomowa. Na uczniów czekają nowe książki, jednak zestawienie pewnych pozycji jest dosyć nietypowe. Na przykład obok "Małego Księcia" pojawią się "Igrzyska Śmierci". Z kolei uczniowie 8 klasy będą czytać "Anię z Zielonego Wzgórza".

Równie wielkie emocje budzi dołożenie religijnych tekstów Jana Pawła II. Jego dzieła mają być czytane przez dorastającą młodzież, co nie podoba się części rodziców. Jedni uważają, że to potrzebne lektury, a inni, że to ukłon władzy w stronę Kościoła i próba indoktrynacji młodzieży w duchu katolickim.

Komentujący rodzice są podzieleni. Jedni są pogrążeni w euforii, inni we wściekłości.

- Nie zgadzam się na katolickie ogłupianie mojego dziecka i narzucanie mu kościelnej narracji przez zmuszanie go do czytanie tekstów Jana Pawła II, który miał swoje za uszami - mówi oburzona pani Joanna, matka Oli.

- Znakomity pomysł. Dzieci powinny zapoznać się z mądrościami naszego papieża, który potrafił jednoczyć i głosił dobro - odpowiada Zbigniew, ojciec młodego Arturka również w rozmowie z Pikio.pl

 
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News