Nowa emerytura już wkrótce. Nawet dla tych, którzy nie pracują

Nowa emerytura już wkrótce. Nawet dla tych, którzy nie pracują Źródło: fot. pixabay.com

Nie jest tajemnicą, że rząd Prawa i Sprawiedliwości wygrał wybory m.in. dzięki polityce socjalnej, która była pomysłem nowatorskim w stosunku do programów oferowanych przez konkurencyjne partie. Najpierw rząd wprowadził 500 plus, później mieszkanie+, a aktualnie zgodnie z tym, co powiedziała wicepremier Beata Szydło w wywiadzie dla "Gościa Niedzielnego" planowana jest nowa emerytura, tym razem dla matek.

Dlaczego PiS chce wyróżnić tylko jedną płeć? Przyczyna jest prosta i ma związek ze zjawiskiem niżu demograficznego, który aktualnie nawiedza Europę. Polskie społeczeństwo się starzeje a jednym ze sposobów, które mają zatrzymać postępowanie tego procesu, jest stworzenie rozwiązań systemowych, które wspierałyby matki. Jednym z nich jest emerytura dla matek.

Nowa emerytura, Polki dostaną prawie miliard złotych

Pomysł na emeryturę dla matek, które urodziły co najmniej 4 dzieci, został przekazany opinii publicznej już w kwietniu obietnicą Premiera Mateusza Morawieckiego. Zgodnie z tym, co powiedział, miałaby być przywilejem, który mogłaby uzyskać każda matka, niezależnie od tego czy pracowała wcześniej czy nie. Emerytura wynosiłaby 1029,80 zł brutto i dla osób, które wcześniej pracowały a otrzymują mniej pieniędzy od ZUS, byłaby dostępna w formie wyrównania. - Mamom, które są czynne zawodowo, ale też mają co najmniej czworo dzieci, zaproponujemy możliwość przeliczenia wyższej emerytury - powiedziała wicepremier "GN". Zgodnie z wypowiedzią Beaty Szydło jest już dostępny pierwszy projekt odpowiedniej ustawy, która po akceptacji premiera ma przejść do konsultacji społecznych. - Jeśli będzie akceptacja premiera, skierujemy go do konsultacji. Chcemy, żeby odbyły się one w okresie wakacyjnym, a we wrześniu ustawa mogłaby trafić do Sejmu. Od nowego roku mogłaby zacząć obowiązywać. - Powiedziała Beata Szydło. Zgodnie ze wstępnymi wyliczeniami koszt wprowadzenia emerytur dla matek będzie wynosił ok. 915 mln zł.ZOBACZ TAKŻE:
  1. O tym skandalu Beaty Tyszkiewicz nie wiedzieliście. Tak zaczęła się jej kariera
  2. RPO ujawnia gigantyczny układ! To może być koniec Rydzyka i Ziobry
  3. Agnieszka Kaczorowska weźmie ślub w ten weekend?
  4. NIC lepszego nie zobaczysz, reakcja tego psa rozwala
emerytura Beata Szydło/500 plus emerytura fot. Instagram.com/pisorgpl emerytura Fot. Wikipedia
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News