Po wybuchu tzw. afery podsłuchowej Platforma Obywatelska straciła zaufanie społeczne i przegrała wybory. Teraz pojawiła się nowa afera podsłuchowa. Tym razem związana jest już z „dobrą zmianą”. Na razie jeszcze nie wiadomo, czy nagrania z kawiarni „Bombonierka” pogrążą partię rządzącą.

Do pracowników Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych trafiły na służbowe skrzynki mailowe wiadomości z anonimowego konta. Każda zawierała 7 plików dźwiękowych z nagraniami m.in. byłego szefa zakładowej „Solidarności” z członkiem zarządu z ramienia pracowników. Były pracownik Wytwórni rozmawia z członkiem zarządu o wewnętrznych wyborach w zakładowej „Solidarności”.

Pikanterii dodaje fakt, że nagrania trafiły do pracowników kilka dni po tym, jak do prezesa PWPW trafiło kolejne pismo z żądaniem podwyżek i rozpoczęcia negocjacji płacowych. Konflikt między prezesem Wytwórni a pracownikami trwa od samego początku. Na początku stycznia 2016 roku nowym prezesem PWPW został Piotr Woyciechowski – człowiek powiązany ze służbami i Antonim Macierewiczem. Wprowadził on w firmie rygor i zdaniem pracowników nawet nie próbuje negocjować.

– W PWPW panuje dyktatura prezesa, który w ogóle nie jest zainteresowany dialogiem z pracownikami. Gdy zaczyna rozmowy, każe podpisać swoje warunki, a jak pracownicy nie chcą się zgodzić, to obraża się i wychodzi – tłumaczy szef mazowieckiej „Solidarności” Waldemar Dubiński.

Pod koniec stycznia z pracy został zwolniony dotychczasowy szef zakładowej „Solidarności” Jacek Trabczyński. Teraz to m.in. jego nagrano w kawiarni „Bombonierka”. Związkowcy z Wytwórni Papierów Wartościowych wprost przyznają, że boją się o swoje bezpieczeństwo. Sprawą zajmuje się Region Mazowsze NSZZ „Solidarność”.

– Wiemy, że taka sytuacja [podsłuchiwanie związkowców] miała miejsce, prawnicy przygotowują wniosek do prokuratury. Chcemy, by śledczy zbadali proceder podsłuchiwania prywatnych rozmów, kto go zlecił i kto był wykonawcą – wyjaśnia Dubiński.

Media spekulują na temat związanego ze służbami zarządu strategicznej spółki Skarbu Państwa. Zdaniem niektórych dziennikarzy może być to pośrednia walka rządu lub partii rządzącej z dotąd popierającą PiS „Solidarnością”.

Znani ludzie, którzy opuścili nas w 2017 roku


Kandydatki Miss Polonia 2017 w bikini - która podbije serca Polaków?

Źródło: rmf24.pl

...

Zobacz również