Strażacy weszli do katedry Notre Dame. Krzyż dalej stoi, niesamowite zdjęcia z wnętrza

Strażacy weszli do katedry Notre Dame. Krzyż dalej stoi, niesamowite zdjęcia z wnętrza Źródło: screen Twitter

Strażakom udało się wejść do katedry Notre Dame, która w wczoraj wczesnym wieczorem zajęła się ogniem. Nad ugaszeniem żywiołu od wielu godzin pracuje sztab strażaków. Do sieci wypłynęły już niesamowite zdjęcia z wnętrza budynku. W środku, pomimo szalejącego ognia, dalej stoi krzyż.

Dzisiaj światem wstrząsnęła wiadomość o tym, że jeden z najważniejszych zabytków w historii zajął się ogniem. W środku budynku znajdowały się nieocenione artefakty, takie jak korona cierniowa Jezusa Chrystusa czy gwóźdź od krzyża, do którego został przybity. 

Strażakom udało się wejść do katedry Notre Dame. Krzyż ocalał, niesamowite zdjęcia

Całe szczęście strażakom udało się ocalić koronę oraz zabezpieczyć główną konstrukcję, dzięki czemu pewnym jest, że budowla nie zawali się i będzie można ją odbudować. Strażakom, którzy od wielu godzin pracują nad opanowaniem żywiołu, ostatecznie udało się wejść do kaplicy. Świadkowie nie mogą uwierzyć w to ogromne szczęście w nieszczęściu - krzyż dalej stoi i pozostał nienaruszony. 

Do sieci wypłynęły niesamowite zdjęcia uwieczniające te chwilę. Okazuje się, że wnętrze katedry, pomimo ogromnego pożaru, zostało niemalże nienaruszone. Niestety z zewnątrz będzie potrzebowała całkowitej odbudowy. 

uploaded

uploadeduploaded

uploaded

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News