Notre Dame - strażacy oskarżeni o gwałt
Wikimedia Commons/Milliped
Konrad Karpiuk - 7 Maja 2019

Media obiegła skandaliczna wiadomość. Strażacy gaszący Notre Dame oskarżeni o gwałt zbiorowy

Notre Dame jeszcze niedawno stała w płomieniach. Naród francuski zamarł, a strażacy dawali z siebie wszystko, aby ocalić jeden z najważniejszych zabytków w Paryżu. Teraz będą mieli kłopoty.

Notre Dame po długiej walce strażaków została w końcu została ugaszona. Szkody wyrządzone przez pożar są ogromne - mimo to członkom służb, którzy brali udział w akcji ratowniczej, należą się gromkie brawa za odwagę i nieustępliwość.

Akcja gaśnicza ciągnęła się aż do 4 nad ranem. Strażacy biorący w niej udział zostali okrzyknięci we Francji bohaterami. Jednak teraz może paść spory cień na ich nieposzlakowaną opinię.

Agnieszka Chylińska, kim jest mążWiemy, czym zajmuje się mąż Agnieszki Chylińskiej. Ogromne zaskoczenieCzytaj dalej

Notre Dame ugaszona, ale strażacy mają palący problem

Według informacji brytyjskiego dziennika metro.co.uk oraz Daily Mail, strażacy, którzy brali udział w akcji gaszenia zabytkowej archikatedry, zostali oskarżeni o zbiorowy gwałt.

Sześciu strażaków usłyszało oskarżenia o dokonanie gwałtu zbiorowego na 20-latce. Zostali zatrzymani i na czas wyjaśnienia sprawy mieli przebywać w areszcie, aby zapobiec kolejnym przestępstwom. Po rozprawie, która odbyła się w poniedziałek, wypuszczono ich na wolność - jednak śledztwo trwa. Adwokaci strażaków twierdzą, że ich klienci są niewinni.

Według francuskich mediów do zdarzenia doszło w remizie strażackiej. Ofiara zeznaje, że spotkała jednego ze strażaków w barze i następnie wyraziła zgodę na seks z nim. Kobieta została zabrana do remizy strażackiej, gdzie strażacy mieli popełnić przestępstwo.

Ofiarą jest 20-letnia studentka ze Skandynawii, której imienia nie podano dla dobra sprawy.

Oskarżeni są w wieku od 25 do 35 lat. Gabriel Plus - rzecznik prasowy Paryskiej Brygady Przeciwpożarowej wydał komunikat o zawieszeniu w służbie oskarżonych strażaków. Zawieszenie potrwa do czasu wyjaśnienia sprawy.

Gwałt we Francji jest karany 15 latami więzienia, w porywach do 20 zależnie od okoliczności.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

barbara kurdej-szatanRusin, Kurdej-Szatan, Gessler, Szelągowska. Ile zarabiają polskie gwiazdy?Czytaj dalej

Pożar katedry Notre Dame

Katedra zaczęła płonąć podczas prac remontowych 15 kwietnia około godziny 18:20 - wtedy ogłoszono alarm pożarowy i ewakuowano wszystkich przebywających wewnątrz budynku. Strażacy jednak pierwszy alarm wzięli za fałszywy. Alarm ponownie zabrzmiał o 18:43 - straż pożarna ponownie sprawdziła katedrę i okazało się, że rzeczywiście płonie.

W akcji gaszenia katedry wzięło udział około 400 strażaków, pomagały im też inne służby złożone choćby z lokalnej policji. W trakcie akcji nikt nie zginął, ranny został jeden strażak i dwóch policjantów.

Pożar udało się ugasić dopiero następnego dnia, o godzinie 4 nad ranem. Strażacy po akcji zostali zaproszeni przez prezydenta Francji - Emmanuela Macrona do pałacu elizejskiego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka tragedia w życiu gwiazdy TVN! Jej półtoraroczny syn walczył z PRZERAŻAJĄCYM rakiem mózgu! Lekarze nie dawali mu żadnych szans na przeżycie
  2. Meghan Markle URODZIŁA! Znamy PŁEĆ dziecka!
  3. Dramat w przestworzach. Samolot stanął w płomieniach, wszyscy pasażerowie nie żyją
  4. Tysiące rodzin utraciło prawo do pieniędzy z 500 plus. Porażające informacje
  5. TVN przekazał tragiczną wiadomość. Koszmarny wypadek, zginęli wykonując swoją pracę

m jak miłośćTych polskich artystów uwielbiała cała Polska. Umarli w zapomnieniuCzytaj dalej

Źródło: planeta

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News