Ostatnie zdjęcie sprzed pożaru Katedry Notre Dame pojawiło się w sieci. Rozrywa serce

Ostatnie zdjęcie sprzed pożaru Katedry Notre Dame pojawiło się w sieci. Rozrywa serce Źródło: .

Katedra Notre Dame już nigdy nie będzie taka sama. Dawny kształt jednego z największych europejskich zabytków jest już tylko wspomnieniem. W sieci pojawiło się zdjęcie zrobione tuż przed tragedią. Ta fotografia chwyta za serce.

Katedra Notre Dame w jej dawnym kształcie jest już wspomnieniem. Pożar, do którego doszło 15 kwietnia w Paryżu, przejdzie do historii jako jedno z najbardziej dramatycznych wydarzeń we współczesnej Francji. Kościół prawdopodobnie zostanie odbudowany, jednak to miejsce już nigdy nie będzie takie samo.

Ludzie z całego świata publikują zdjęcia katedry Notre Dame przed pożarem. Co roku odwiedzały ją miliony turystów. W ostatniej grupie, która miała możliwość zwiedzić słynną świątynię przed wybuchem pożaru, był 23-letni brytyjski turysta Brooke Windsor. Mężczyzna zrobił jedno z ostatnich zdjęć katedry Notre Dame przed tragedią.

Ostatnie zdjęcie katedry Notre Dame przed pożarem obiegło cały świat

Brytyjski turysta Brooke Windsor był jedną z ostatnich osób, która zwiedziła katedrę Notre Dame w jej dawnym kształcie. Mężczyzna zrobił zdjęcie na placu przed świątynią i podzielił się nim na Twitterze. Fotografia została zrobiona około godziny przed pojawieniem się pierwszych płomieni.

Plac przed katedrą był, jak co dzień, pełen ludzi. Turyści tłumnie przybywali, aby podziwiać jeden z największych zabytków europejskiej kultury. Część osób przebywała w środku, a duża grupa ludzi oglądała katedrę Notre Dame z zewnątrz. Nic nie zapowiadało nadchodzącej tragedii. Ludzie podziwiali monumentalną budowlę i pozowali do pamiątkowych zdjęć. Nic nie wskazywało na to, że za kilkadziesiąt minut to miejsce zmieni się na zawsze.

Zdjęcie autorstwa mężczyzny obiegło cały świat. Na jego pierwszym planie znajduje się bardzo poruszająca scena, która z pewnością zapisze się w historii.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Fotografia chwyta za serce. Ojciec tańczy z małą córeczką na tle katedry

Zdjęcie, które pojawiło się na Twitterze chwyta za serce. Scena, którą udało się uchwycić turyści, wzrusza do łez. Ojciec tańczy ze swoją małą córeczką na tle przepięknego zabytku, który już za godzinę stanie w płomieniach. Jest to ostatni moment, kiedy na placu przed Notre Dame w Paryżu zgromadził się radosny i gwarny tłum zwiedzających. Niedługo potem w tym samym miejscu płynęły łzy.

Brooke Windsor udostępnił zdjęcie na Twitterze i ma nadzieję, że uda mu się odnaleźć bohaterów tej poruszającej fotografii. Udostępniono ją już prawie 80 tysięcy razy na całym świecie. Nie ma wątpliwości, że to ujęcie przejdzie do historii.

Wzruszające zdjęcie zamieszczone przez Brytyjczyka na Twitterze obiegło już cały świat:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przygotujcie chusteczki! Pies podszedł do kocicy i jej kociąt. To, co stało się po chwili, rozłoży was na łopatki!
  2. To była wielka TRAUMA Marty Kaczyńskiej. Tak obrzydliwego żartu się nie spodziewała
  3. Nostradamus przewidział pożar Notre Dame? Dalsza część jego przepowiedni jest przerażająca
  4. Porażające słowa Jackowskiego o pożarze Notre Dame. Jasnowidz ostrzega, to dopiero początek koszmaru
  5. Ojciec dzieci Anny Przybylskiej zatrzymany. Oskarżają go o obrzydliwe przestępstwo, dla wielu to ciężki szok
  6. Świat obiegła wiadomość, że Meghan Markle urodziła. B. rzecznik królowej zabrał głos

źródło: The Sun

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News