Tysiące demonstrantów na ulicach Francji
Wikipedia
Piotr Bernaciak - 20 Kwietnia 2019

Tysiące demonstrantów na ulicach Francji. Są wściekli, że rząd odbuduje Notre Dame

Notre Dame uległo pożarowi kilka dni temu, jednak do dziś temat powoduje wielkie kontrowersje. Niektórzy twierdzą, że katedrę należy jak najszybciej odbudować, inni natomiast uważają, że nie ma to żadnego sensu. Rozpoczęły się już nawet demonstracje osób sprzeciwiających się renowacji świątyni.

Notre Dame było na ustach całego świata w miniony poniedziałek, gdy dowiedzieliśmy się o pożarze w jednej z najbardziej znanych świątyń na świecie. Pojawiały się liczne głosy osób, które życzyły sobie jak najszybszego odbudowania kościoła i były gotowe nawet wesprzeć akcję finansowo. Jak się okazuje, są jednak także osoby, które nie życzą sobie, by katedra była odbudowana.

W Paryżu rozpoczęły się wczoraj demonstracje przeciwników renowacji katedry Notre Dame, choć niewiele osób spodziewało się, że ktokolwiek mógłby być przeciwny akcji. Okazuje się jednak, że protestujący mają bardzo konkretne motywy swojego sprzeciwu i wiele wskazuje na to, że ich nawoływania będą trwać przez dłuższy czas.

Dorota Szelągowska pisankiSzelągowska zdradziła kapitalny sposób na wspaniałe pisanki. Kilka chwil i prawdziwe dzieła sztuki gotoweCzytaj dalej

Notre Dame może nie doczekać się renowacji przez protesty

Od kilku miesięcy w Paryżu protestują tak zwane "żółte kamizelki", czyli osoby niezadowolone z sytuacji panującej w kraju. Najczęściej ich demonstracje kończą się niszczeniem mienia, dlatego nikt nie liczył na to, że tym razem będzie inaczej. Zainteresowanie mediów skupiło jednak zupełnie, co innego.

Okazało się, że protestujący mają swoje zdanie również na temat pożaru katedry Notre Dame. Wygląda na to, że nie życzą sobie oni, by znana na całym świecie świątynia była kiedykolwiek odbudowana. Ich zdaniem dobrze się stało, że doszło do pożaru, nawet jeżeli stało się tak jedynie przez przypadek. Demonstranci apelują, by rządzący nie popełnili ważnego błędu.

Pojawiły się głosy, by miliony przeznaczone już na odbudowę katedry nie trafiały na ustalony cel, ale na osoby potrzebujące, do najbiedniejszej części społeczeństwa, która jest niezadowolona z obecnie panującej sytuacji w kraju. Szybka renowacja Notre Dame byłaby ich zdaniem stratą pieniędzy, które można by przeznaczyć na inny cel.

Protestujący nie chcą odbudowy Notre Dame

Dowiadujemy się, że na odbudowę świątyni zebrano już ponad miliard euro, a wiele wskazuje na to, że kwota ta może się jeszcze zwiększyć. Niewykluczone, że w związku z tym doczekamy się kolejnych protestów we Francji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

anna lewandowskaO czym milczy Anna Lewandowska? Szokujące sekrety jej życia wprawiają w osłupienieCzytaj dalej

W Paryżu po wczorajszej demonstracji żółtych kamizelek zatrzymano aż 110 osób, które zachowywały się najbardziej agresywnie i doprowadzały do uszkodzenia mienia publicznego. Możliwe, że już niebawem dojdzie do kolejnych protestów, zwłaszcza, gdy wiadomości o zbieraniu kolejnych kwot dla katedry dalej będą się pojawiać w mediach i Internecie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jolanta Kwaśniewska w SZOKUJĄCYCH słowach o emeryturze Polaków. "Praca do 80. roku życia lub więcej". Czy ona OSZALAŁA?
  2. Córka znanego aktora zmarła w męczarniach na raka jajnika. Osierociła dwójkę dzieci
  3. Agnieszka ma najgorsze możliwe nazwisko. Gdy musi się przedstawić zalewa ją zimny pot
  4. Widzów "Kuchennych Rewolucji" wbiło w fotele, wściekły kucharz darł się na Gessler: "Zaraz mnie ch*j strzeli"
  5. Andrzej Duda pokazał co ma w koszyku wielkanocnym. Ogromne zaskoczenie
  6. Media przekazały dziś najgorszą możliwą wiadomość. Nie żyje znakomita polska aktorka

klanOsobisty dramat gwiazdy Klanu rozrywa serce. Możecie się popłakaćCzytaj dalej

źródło: Wprost

 

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News