Noszenie maseczek
Unsplash.com purzlbaum
Konrad Karpiuk - 23 Maja 2020

Czy przyszedł już czas na zniesienie obowiązku noszenia maseczek?

Noszenie maseczek zdaje się już być dla wielu osób uciążliwe. Na ulicach można zauważyć, jak nie wszyscy stosują się do zaleceń związanych z reżimem sanitarnym. Oczywiście dalej obowiązuję za brak zasłaniania nosa lub ust kary finansowe. Jednak lekceważenie przepisów może być ważnym sygnałem dla rządu. Niektórzy apelują, aby zdjąć już zakaz zakrywania nosa i ust.

Noszenie maseczek jest obowiązkowe, od kiedy tylko wydano zgodę na wychodzenie z domu w celach rekreacyjnych. Decyzja była o tyle zaskakująca, że wcześniej minister zdrowia twierdził, że maseczki na niewiele się przydają. Ostatecznie obowiązek wprowadzono i trzeba się do niego stosować. Jednak coraz częściej postuluje się, aby zdjąć zakaz ich noszenia. Szczególnie, że jak wskazują eksperci - koronawirus najskuteczniej rozprzestrzenia się w pomieszczeniach, a na świeżym powietrzu ryzyko zakażenia jest dużo mniejsze.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News