Nostradamus przewidział pożar Notre Dame? Dalsza część jego przepowiedni jest przerażająca

Nostradamus przewidział pożar Notre Dame? Dalsza część jego przepowiedni jest przerażająca Źródło: youtube.com/BBC News

Nostradamus uważany jest przez niektórych za jasnowidza, który w swoim życiu przewidział wiele wydarzeń, które wydarzyły się faktycznie w przyszłości. Zwykle są to wizje o charakterze tragicznym. Według niektórych, wśród przepowiedni Nostradamusa znajdowała się także wzmianka o upadku katedry Notre Dame.

Nostradamus urodził się na początku XVI wieku i w trakcie swojego życia miarowo tworzył zapiski na najróżniejsze tematy, za pomocą rymowanych czterowierszy. Jeszcze za życia uważany był za osobę zdolną odczytać przyszłość z ruchów planet, gdyż zajmował się przez wiele lat astrologią oraz okultyzmem. Powszechnie uważa się, że wiele z jego proroctw spełniło się, a wśród nich był na przykład wybuch drugiej wojny światowej.

W związku z wydarzeniem, mającym miejsce w Paryżu, gdzie spłonęła niemal doszczętnie katedra Notre Dame, pojawiły się informacje, że sam Nostradamus przewidział to wydarzenie. Według tej interpretacji, upadek katedry ma być jedynie jednym z pierwszych znaków znacznie bardziej tragicznych wydarzeń.

Nostradamus przewidział pożar katedry? Zdumiewająca interpretacja

Jasnowidz, ze względu na swoją pozycję jako astrolog, przez pewien czas był doradcą królowej Francji i w tym też języku spisywał często swoje przepowiednie. Tekst w oryginale brzmi następująco.

"Le tremblement de terre Morrura,

Caffich saint George demy perfondrez:

Paix assoupie la guerre esueillera,

Dans temple Pasques abysmes enfondrez"

Co interpretatorzy tłumaczą jako:

"Ziemia trzęsie się w Mortarze,

Wyspa św. Jerzego na wpół zanurzona,

Pokój zamroczony, powstanie wojna,

Na Wielkanoc w świątyni otworzone przepaście"

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Według niektórych "Wyspa św. Jerzego" odnosi się do jednej z kaplic we wnętrzu katedry. Kolejne wersy jednak mogą napawać wielkim niepokojem, gdyż jest to oczywisty zwiastun nadciągającej tragedii, upadku fizycznego i moralnego wielu ludzi i narodów.

Przepowiednie Nostradamusa

Jasnowidz w swoim życiu zapisał tysiące różnych przepowiedni. Współcześnie przypisuje mu się trafne przewidzenie wielu wydarzeń, zazwyczaj krwawych i tragicznych, takich jak wojny, plagi, trzęsienia ziemi. Przewidział także inwazję sił Islamu, nacierających na Europę ze wschodu i południa, pod przewodnictwem Antychrysta, w celu zrównania cywilizacji europejskiej z ziemią.

Według wielu specjalistów, przepowiednie Nostradamusa są jednak zbyt otwarte, aby traktować je jako wiarygodne źródło. Niewykluczone, że ich trafność jest wynikiem nadinterpretacji, o czym może świadczyć również fakt, że z tysięcy zachowanych przepowiedni zna i uznaje się zaledwie niewielki procent.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Kinga Duda miała ROMANS z aktorem TVP?! Gwiazdor skomentował: "Ewidentnie leciał na Kingę"
  2. Przygotujcie chusteczki! Pies podszedł do kocicy i jej kociąt. To, co stało się po chwili, rozłoży was na łopatki!
  3. Zdecydowana reakcja Watykanu w związku ze strasznym pożarem katedry Notre Dame
  4. Oby Gwiazdowski się mylił. "Emeryci pobiorą pieniądze na leki ze skarbonek wnuków"
  5. Wstrząsające wyznane uczestniczki "Big Brothera" o śmierci mamy. Stoczyła dramatyczną walkę z ojcem
  6. Początek przełomu w leczeniu nowotworu? Lek oparty na szczepionce

źródło: Fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News