Nostradamus przepowiednia
youtube.com/BBC News
Mariusz Wiącek - 16 Kwietnia 2019

Nostradamus przewidział pożar Notre Dame? Dalsza część jego przepowiedni jest przerażająca

Nostradamus uważany jest przez niektórych za jasnowidza, który w swoim życiu przewidział wiele wydarzeń, które wydarzyły się faktycznie w przyszłości. Zwykle są to wizje o charakterze tragicznym. Według niektórych, wśród przepowiedni Nostradamusa znajdowała się także wzmianka o upadku katedry Notre Dame.

Nostradamus urodził się na początku XVI wieku i w trakcie swojego życia miarowo tworzył zapiski na najróżniejsze tematy, za pomocą rymowanych czterowierszy. Jeszcze za życia uważany był za osobę zdolną odczytać przyszłość z ruchów planet, gdyż zajmował się przez wiele lat astrologią oraz okultyzmem. Powszechnie uważa się, że wiele z jego proroctw spełniło się, a wśród nich był na przykład wybuch drugiej wojny światowej.

W związku z wydarzeniem, mającym miejsce w Paryżu, gdzie spłonęła niemal doszczętnie katedra Notre Dame, pojawiły się informacje, że sam Nostradamus przewidział to wydarzenie. Według tej interpretacji, upadek katedry ma być jedynie jednym z pierwszych znaków znacznie bardziej tragicznych wydarzeń.

Kogel-Mogel, choroba aktorkiUwielbiana aktorka Kogla-Mogla myślała, że to zwykłe przeziębienie. Diagnoza lekarza ją zaskoczyłaCzytaj dalej

Nostradamus przewidział pożar katedry? Zdumiewająca interpretacja

Jasnowidz, ze względu na swoją pozycję jako astrolog, przez pewien czas był doradcą królowej Francji i w tym też języku spisywał często swoje przepowiednie. Tekst w oryginale brzmi następująco.

"Le tremblement de terre Morrura,

Caffich saint George demy perfondrez:

Paix assoupie la guerre esueillera,

Dans temple Pasques abysmes enfondrez"

Co interpretatorzy tłumaczą jako:

"Ziemia trzęsie się w Mortarze,

Wyspa św. Jerzego na wpół zanurzona,

Pokój zamroczony, powstanie wojna,

Na Wielkanoc w świątyni otworzone przepaście"

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

kuba wojewódzkiCo wyprawiał Kuba Wojewódzki? Wstrząsające faktyCzytaj dalej

Według niektórych "Wyspa św. Jerzego" odnosi się do jednej z kaplic we wnętrzu katedry. Kolejne wersy jednak mogą napawać wielkim niepokojem, gdyż jest to oczywisty zwiastun nadciągającej tragedii, upadku fizycznego i moralnego wielu ludzi i narodów.

Przepowiednie Nostradamusa

Jasnowidz w swoim życiu zapisał tysiące różnych przepowiedni. Współcześnie przypisuje mu się trafne przewidzenie wielu wydarzeń, zazwyczaj krwawych i tragicznych, takich jak wojny, plagi, trzęsienia ziemi. Przewidział także inwazję sił Islamu, nacierających na Europę ze wschodu i południa, pod przewodnictwem Antychrysta, w celu zrównania cywilizacji europejskiej z ziemią.

Według wielu specjalistów, przepowiednie Nostradamusa są jednak zbyt otwarte, aby traktować je jako wiarygodne źródło. Niewykluczone, że ich trafność jest wynikiem nadinterpretacji, o czym może świadczyć również fakt, że z tysięcy zachowanych przepowiedni zna i uznaje się zaledwie niewielki procent.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Kinga Duda miała ROMANS z aktorem TVP?! Gwiazdor skomentował: "Ewidentnie leciał na Kingę"
  2. Przygotujcie chusteczki! Pies podszedł do kocicy i jej kociąt. To, co stało się po chwili, rozłoży was na łopatki!
  3. Zdecydowana reakcja Watykanu w związku ze strasznym pożarem katedry Notre Dame
  4. Oby Gwiazdowski się mylił. "Emeryci pobiorą pieniądze na leki ze skarbonek wnuków"
  5. Wstrząsające wyznane uczestniczki "Big Brothera" o śmierci mamy. Stoczyła dramatyczną walkę z ojcem
  6. Początek przełomu w leczeniu nowotworu? Lek oparty na szczepionce

czterej pancerni i piesGwiazdor "Czterej pancerni i pies" ciężko choruje i nie może chodzić. Wstrząsające wiadomościCzytaj dalej

źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News