Norweski lewicowy polityk i feminista Karsten Nordal Hauken został brutalnie zgwałcony przez somalijskiego azylanta. Sprawca napaści został deportowany, co wzbudziło u Karstena poczucie winy.

Feminista wreszcie podzielił się z opinią publiczną swoim traumatycznym przeżyciem za pośrednictwem publicznego nadawcy NRK.

Gdy Karsten został zgwałcony przez somalijskiego azylanta, trafił do szpitala, gdzie pielęgniarki pobrały próbki DNA niezbędne do zidentyfikowania sprawcy. W sądzie Somalijczyk przekonywał, że stosunek seksualny nastąpił za zgodą Karstena. Ostatecznie został skazany na cztery i pół roku pozbawienia wolności.

Gdy Somalijczyk odbył wyrok, miał zostać deportowany do swojej ojczyzny, o czym dowiedział się Karsten.

– Odezwało się we mnie poczucie winy i odpowiedzialności. Przeze mnie miał zostać skazany na niepewną przyszłość w Somalii. Przecież już odbył karę w więzieniu, więc czemu miałby zostać ukarany ponownie i to jeszcze mocniej deportacją?

Karsten popadł w depresję, ciągle pił alkohol i palił marihuanę. Postanowił jednak publicznie mówić o swojej historii i w ten sposób działać społecznie. Uważa, że gdy gwałciciele pochodzą z innych kultur, trzeba na sprawę patrzeć z nieco innej perspektywy.

– Nie czuję gniewu, wybaczyłem mu. Spojrzałem na niego jak na produkt nieuczciwego świata, produkt wychowania w piekle wojny. 

 

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: NRK, The Daily Caller

Zobacz również