kościół norwegia
Wiadomości Pikio - 30 Czerwca 2015

Norwegia: Kościół ma zapłacić 4,6 mln EUR

Norwegia wezwała Kościół katolicki do zapłaty 4,6 mln euro rekompensaty. Poszło o oszustwo Kościoła dotyczące liczby wiernych w celu uzyskania większej kwoty pomocy państwowej.

Przez cztery lata, od 2010 do 2014 roku Kościołowi w Norwegii przybyło wyznawców. Umożliwiło mu to uzyskanie 50 mln koron pomocy państwowej. Kościół zaprzecza dopuszczenia się jakiegokolwiek przestępstwa. Jednak w poniedziałek otrzymał wezwanie do zwrócenia zawyżonych subsydiów w wysokości 40,6 mln koron. Rzeczniczka Kościoła Lisa Wade potwierdza, że list istnieje, ale orzekła także, że Kościół nie ma zamiaru niczego spłacać. Kościół katolicki w Norwegii w 2014 roku liczył 140 tys. wiernych. Cztery lata wcześniej było ich prawie połowę mniej, a w 2006 roku ich liczba wynosiła 47 tys. Okazuje się, że ten wzrost liczby wyznawców Kościół zawdzięcza napływowi imigrantów. Wśród nich ma być wielu katolików, zwłaszcza Polaków. Ci mają chodzić do kościoła bez uprzedniej rejestracji. Stwarza to koszty i nie przekłada się na wzrost pomocy państwowej.Polub pikio.pl by być na bieżąco!

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News