Ponad 1300 osób uwięzionych na morzu. Akcja ratunkowa, dramatyczna walka z czasem

Ponad 1300 osób uwięzionych na morzu. Akcja ratunkowa, dramatyczna walka z czasem Źródło: .

Norwegia z samego rana musi radzić sobie z dramatem, jaki wydarzył się u jej wybrzeży. Od godzin wieczornych trwa walka z czasem, a od jej powodzenia zależy życie ponad 1000 osób uwięzionych na morzu. Do tej pory udało się zabezpieczyć jedynie 300 pasażerów. Dramat trwa.

Norwegia dla wielu z pasażerów wycieczkowca miała być miejscem wymarzonego urlopu, jednak zamiast doskonałej zabawy w ich pamięci pozostanie jedynie strach o własne życie. Na pokładzie statku znajdowało się ponad 1300 osób, które od kilku godzin drżą o swój los z powodu wypadku, jaki wydarzył się na morzu. Wszystko zależy teraz od służb, które muszą zadziałać jak najszybciej. Na razie udało się ewakuować 300 z nich.

Wycieczkowiec Viking Sky uległ poważnej awarii tuż przy zachodnim wybrzeżu Norwegii. Potrzebna jest natychmiastowa ewakuacja wszystkich zgromadzonych na pokładzie, a media podają, że ratownicy będą musieli zmierzyć się z dużym wyzwaniem. Uwolnić trzeba będzie bowiem ponad tysiąc osób, w tym rodziny z dziećmi. Z pewnością jest to jedna z największych akcji ratunkowych w ostatniej dekadzie.

Norwegia żyje akcją ratunkową wycieczkowca

Z samego rana pojawiły się wiadomości o awarii jednego ze statków wycieczkowych, na pokładzie którego mogło znajdować się ponad tysiąc pasażerów. Dokładniejsze doniesienia twierdzą, że wraz z załogą trzeba będzie ewakuować wciąż ponad 1000 osób, co stanowi ogromne wyzwanie dla służb ratunkowych. Sytuacja jest bardzo poważna, bo awaria silnika wkrótce może doprowadzić do zagrożenia życia osób na pokładzie.

Od samego rana trwa akcja, której celem jest uratowanie wszystkich osób zgromadzonych na statku. Cała Norwegia przejęła się losem uwięzionych ludzi, a lokalne media na bieżąco informują o przebiegu ewakuacji i wiemy już, że udało się uratować 297 osób. Przed ratownikami jeszcze bardzo dużo pracy, a czasu jest niewiele, zwłaszcza, że niektórzy pasażerowie narzekają na poważne problemy zdrowotne.

Dowiedzieliśmy się, że większość osób zgromadzonych na wycieczkowcu stanowią obywatele Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych, a łączna liczba pasażerów wynosi 915. Nie wiadomo, czy wśród nich znajdują się Polacy.

Norwegia drży o losy pasażerów wycieczkowca

- Naszym priorytetem było zapewnienie bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia naszym pasażerom oraz załodze w ścisłej współpracy z Norweską Strażą Wybrzeża. Kapitan postanowił ewakuować wszystkich gości ze statku helikopterem - czytamy w oświadczeniu Viking Cruises przesłanym agencji Reuters.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Media podają, że akcja ratunkowa może być dodatkowo utrudniona poprzez katastrofalne warunki pogodowe. W norweskiej Zatoce Hustadvika często pojawiają się sztormy, a według doniesień prędkość wiatru w pobliżu statku zbliża się do 90 kilometrów na godzinę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jak dzisiaj wygląda Pola Raksa? NAJNOWSZE ZDJĘCIA powalają na kolana
  2. Dramat Maryli Rodowicz trwa. W jej luksusowej willi straszą duchy. EGZORCYSTA poszukiwany!
  3. Co na to Magda Gessler? Początkująca kuchmistrzyni Żyła powiedziała, co o niej myśli
  4. Szok w DDTVN. "Kobieca pochwa jest siedliskiem demonów"
  5. Internauci: Taniec z gwiazdami jest ustawiony, oto dowody
  6. Szostak schudła na tej diecie. Każdy może sobie na nią pozwolić i działa

źródło: TVN24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News