Straszne, piorun trafił w fermę norek. Kilkanaście zwierząt nie żyje

Straszne, piorun trafił w fermę norek. Kilkanaście zwierząt nie żyje Źródło: Fot. Pixabay.com

Norki zginęły podczas wielkiej burzy, która przeszła przez woj. dolnośląskie. Piorun nieszczęśliwie trafił akurat w budynek, w którym mieściła się hodowla norek, a kilkanaście z nich zginęło. Pozostałe zwierzątka także mocno ucierpiały - zostały mocno poparzone.

Norki zdechły po uderzeniu pioruna w Gądkowicach. Kilka zwierzątek najprawdopodobniej spłonęło żywcem. Domek, w którym znajdowały się zwierzęta, nie przetrwał niestety gwałtownej burzy w jednym kawałku. Pożar, który wybuchł na miejscu, został jednak dość szybko opanowany przez pracowników. Ci niezwłocznie ruszyli na pomoc cierpiącym zwierzętom, niestety kilkunastu norek nie udało się uratować.

Zwierzęta nie żyją. Norki zginęły przez silne uderzenie pioruna. Spłonęły żywcem

Jak podaje "Super Express", na Dolnym Śląsku w sobotę doszło do nietypowego zdarzenia. W budynek, w którym znajdowała się ferma norek, uderzył piorun. Jego dźwięk dobrze słychać było w oddali. Przeraził okolicznych mieszkańców, a także pracowników. Kilka norek znajdujących się w pomieszczeniu zdechło natychmiast. Pozostałym na szczęście udało się przeżyć, choć mało brakowało, aby podzieliły los reszty zwierząt.

Do Gądkowic przyjechało kilka zastępów straży pożarnej, które próbowały ugasić wielki pożar, jaki nagle wybuchł na miejscu. 

 - Po dojeździe na miejsce zdarzenia, zastaliśmy opanowaną sytuację przez pracowników, którym z pomocą przyszły 2 zastępy OSP Cieszków. Po chwili do akcji wkracza także zastęp z PSP Milicz. Wspólne działania polegały na dogaszeniu pogorzeliska za pomocą prądu wody oraz jego kontrola za pomocą kamery termowizyjnej - o akcji ratowniczej opowiedzieli strażacy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dom norek będzie wymagał gruntownej odnowy

Wygląda na to, że spora część dachu całkowicie spłonęła, a więc dom dla norek wymagał będzie gruntownej renowacji. Mówi się o ponad 30 metrach kwadratowych zabudowy, po której pozostał tylko popiół. Miejsce jest nadal lekko zadymione, a ściany pobrudzone są czarną sadzą. Póki co nie można tam jeszcze przechowywać zwierząt - zostało przeniesione tymczasowo do innego budynku. 

Internauci słysząc o cierpieniu zwierzątek byli zdruzgotani.

 - Małe, biedne norki. Aż serce mnie ściska - wyznaje użytkowniczka sieci.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobieta piła napój przez słomkę. Następnego dnia już nie żyła. Gdy lekarze ją zobaczyli, byli PRZERAŻENI
  2. Ewa Farna poruszyła cały internet tym zdjęciem. Fanom wyszły oczy z orbit, gdy zobaczyli jak SCHUDŁA
  3. 22-latka wysłała rodzicom zdjęcie z kompromitującym, intymnym szczegółem. Reakcja jej ojca jest powalająca
  4. Skandaliczne słowa bp Frankowskiego. "Idzie na Polskę potop genderyzmu"
  5. 4-latek błagał by nie oddawali go rodzicom. Niedługo potem zmarł
  6. Druzgocące informacje. Ogromny pożar, rodzina gwiazdora TVP straciła dobytek, spłonęły też będące w środku zwierzaki

Źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News