Straszna sepsa w Europie. Lekarze amputują ręce i nogi, obrazy jak z horroru

Straszna sepsa w Europie. Lekarze amputują ręce i nogi, obrazy jak z horroru Źródło: Screen/youtube/SSM Health Cardinal Glennon Children's Hospital

Nogi i ręce są coraz częściej amputowane w całej Europie. Sepsa, tworzona przez odporne na antybiotyki szczepy bakterii, staje się prawdziwą plagą w wielu europejskich państwach. Ofiarą choroby padła jedna z brytyjskich pielęgniarek, która straciła wszystkie kończyny, prócz lewej ręki. Jej historia jest przerażająca.

Nogi i prawa ręka to organy, które straciła 51-letnia Jayne Carpenter, mieszkająca w Walii. Kobieta, która przez całe lata pracowała w szpitalu jako pielęgniarka, zaczęła przychodzić do domu z katarem i kaszlem, który odbierał jej możliwość normalnego funkcjonowania. Zlekceważyła problem, myśląc, że to grypa wywołana zmęczeniem i zmieniającą się pogodą. Po miesiącu nie mogła już chodzić, a winowajcą okazała się sepsa.

Nogi i ręka amputowane. Jayne Carpenter przeszła prawdziwy dramat

51-latka po miesiącu zwolnienia z pracy zgłosiła się w końcu do lekarza, aby zbadał jej stan. Jak się okazało, we flegmie wykrztuszanej przez kobietę znajdowała się krew, a w jej organizmie zaczęły tworzyć się zakrzepy, które odbierały jej możliwość normalnego poruszania się. Przewieziona do szpitala straciła przytomność i wtedy zaczęła się wielka walka o jej życie.

Carpenter jest przekonana, że jej choroba wzięła się z charakteru wykonywanej przez niej pracy. Coraz częściej słyszy się o bardzo groźnych szczepach bakteryjnych niewrażliwych na jakiekolwiek antybiotyki i to właśnie częste przebywanie w chorymi doprowadziło u niej do pojawienia się kłopotów zdrowotnych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Caprenter o swojej chorobie

Sama chora mówi, że wpadła w depresję i często miała myśli samobójcze. Na szczęście jej mąż Robert okazuje jej pełne wsparcie i zrozumienie w tej niekomfortowej życiowo sytuacji.

Dzisiaj grzeje: 1. Legendarny piosenkarz choruje na ostrą białaczkę. Trafił do szpitala, wydał łamiące serce oświadczenie
2. Niespodziewane słowa ws. śledztwa dot. ekshumacji Woźniak-Staraka. Wypowiedź inspektora obiega media

- To jest jak żałoba, żałowałam życia, które kiedyś miałem, i zdolności do robienia tak wielu drobiazgów, które uważasz za oczywiste, takich jak pływanie. Nie mogę założyć już własnej biżuterii, polegam na mężu, który wkłada mi buty, odbiera to mojej kobiecości. Staram się robić tyle, ile mogę, ale żeby zrobić niektóre rzeczy, muszę prosić Roberta, jest prawdziwą skałą - mówi była pielęgniarka. 

To niestety tylko pojedynczy przypadek, których w całej Europie pojawia się coraz więcej. Wśród specjalistów coraz częściej padają stwierdzenia, że choroba ta zagraża całej Europie, a niestety jest bardzo ciężka do zwalczenia. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polacy w Szwecji okradają Polaków. Bezczelna metoda
  2. Uwielbiany piosenkarz jest ciężko chory. Codziennie przyjmuje tonę leków, wygląda strasznie
  3. Znany polski aktor wywołał kontrowersje na pogrzebie Staraka. Uwaga! TVN wyemitowała materiał odkrywający prawdę o artyście
  4. Chciał tylko pojechać hulajnogą. Polsat poinformował o okropnej śmierci
  5. 102-letnia babcia nie mogła się pojawić na ślubie wnuczki. Panna młoda od razu postanowiła działać, jej pomysł wycisnął łzy z oczu rodziny

 

Źródło: Daily Mail

 

Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu