Rosyjski klub „Nocne Wilki” przejedzie przez Polskę, aby udać się do Berlina. Pupile Władimira Putina chcą oddać hołd Armii Czerwonej, a rajd jest zorganizowany z okazji 70. rocznicy zwycięstwa ZSRR nad III Rzeszą.

„Motocross rozpocznie się 25 kwietnia. Ten dzień jest niezwykły w historii rosyjskiego zwycięstwa. W tym dniu, 25 kwietnia 1945 r., Armia Czerwona, zamknęła pierścień wokół faszystowskiego Berlina. Każdy chętny może uczestniczyć w tym przedsięwzięciu. Na trasie przejazdu będziemy odwiedzać  pomniki Drugiej Wojny Ojczyźnianej” – czytamy na stronie „Nocnych Wilków”.

Trasa rajdu wiedzie przez kilka miast, w tym Wrocław. „Nocne Wilki” pojawią się również w Mińsku, Bratysławie i Pradze, by 9 maja złożyć w Berlinie kwiaty pod pomnikiem Armii Czerwonej.

Klub powstał jeszcze przed rozpadem Związku Radzieckiego i od lat staje się coraz bardziej nacjonalistyczny i zaangażowany w politykę. Lider grupy Aleksander Zołdonstanow jest bliskim znajomym prezydenta Federacji Rosyjskiej. Grupa poparła aneksję Krymu i zadeklarowała, że „tam gdzie jest Rosja, tam są też Nocne Wilki”.

źródło: wmeritum.pl

 

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.