Już niedługo czeka nas noc spadających gwiazd. Niesamowite zjawisko, nie przegap go

Już niedługo czeka nas noc spadających gwiazd. Niesamowite zjawisko, nie przegap go Źródło: unsplash.com/ Alan Chen

Noc spadających gwiazd to wyjątkowy czas. Tylko w sierpniu można zobaczyć tak efektowne zjawiska na niebie. Koniecznie sprawdź, kiedy można zobaczyć najwięcej komet i wybierz się na obserwację ze swoimi bliskimi. Na pewno nie będziecie żałować.

Noc taka jak ta zdarza się tylko raz w roku. Właśnie w sierpniu na niebie można zaobserwować Perseidy czyli spadające gwiazdy. Ten czas z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, a organizatorzy imprez proponują wiele interesujących możliwości spędzenia tego czasu z bliskimi. Zaplanuj ten wieczór tak, by był naprawdę magiczny.

Noc spadających gwiazd już wkrótce. Niesamowite zjawisko tylko w sierpniu

W zeszłym roku noc spadających gwiazd przypadała na 12 sierpnia. Tym razem będzie tak samo - już za kilka dni Polacy będą mogli zaobserwować wyjątkowo widowiskowe zjawisko. Perseidy będą widoczne na niebie z niespotykaną częstotliwością - właśnie tego wieczoru może spaść nawet 100 gwiazd na godzinę. Będą leciały bardzo szybko, a żeby je zauważyć potrzebna będzie odrobina spostrzegawczości, bowiem komety poruszają się z prędkością około 59 kilometrów na godzinę.

Choć już do końca sierpnia można zadzierać głowę, by zobaczyć kolejne spadające gwiazdy, to właśnie w nicy z 12 na 13 sierpnia będzie ich najwięcej. Przeszkodą może być księżyc, który w tym czasie będzie miał fazę pełni. Nie będzie jednak tak uciążliwy, jak światła miast.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak spędzić tę wyjątkową noc? Najlepiej z dala od miast

Podczas spoglądania w nocne niebo najbardziej przeszkadzają latarnie i inne charakterystyczne dla miast elementy oświetlenia. To właśnie przez nie tak ciężko zauważyć gwiazdy. Aby obserwować Perseidy warto wybrać się w okolice wiejskie lub odludne, jak łąki czy lasy. Tam widoczność będzie o wiele lepsza, a widok będzie zapierał dech w piersiach.

Dzisiaj grzeje: Do seniorów trafią ogromne pieniądze. Kwoty zwalają z nóg, a dojdzie do tego już wkrótce

Twoje dziecko chodzi do szkoły? Już niedługo zapłacisz za to nawet 1700 zł

Można także skorzystać z ofert wielu ośrodków w miastach, gdzie noc spadających gwiazd to okazja, by posłuchać pouczających wykładów lub spotkać się z przyjaciółmi. Warto zapoznać się z propozycjami różnych restauracji, domów kultury czy dużych parków lub placów. Wiele z nich postara się uatrakcyjnić ten czas dla mieszkańców, na przykład przygotowując leżaki czy teleskopy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ojciec Marii Sadowskiej, gwiazdor programu "Tęczowy Music Box" oskarżony o pedofilię. Miał zgwałcić kilkadziesiąt dziewczynek [18+]
  2. Znana piosenkarka była bita przez partnera, znęcał się również nad ich małą córką. Jej wyznanie jest wstrząsające
  3. Mąż wysłał Marcie sms-a z Anglii. Zatkało ją, gdy zobaczyła treść wiadomości
  4. Przygarnęli małego puszystego szczeniaczka. Oczy wam wyjdą z orbit, gdy zobaczycie jakie zwierzę z niego wyrosło!
  5. Mąż pochował żonę w głębokiej śpiączce. W trumnie znaleziono ślady drapania
  6. Właśnie ujawniono nadawcę przelewu na prawie milion złotych dla Tadeusza Rydzyka. W głowie się nie mieści

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News