No to ma kłopot. Ujawniono ile NAPRAWDĘ zarabia Rydzyk!

No to ma kłopot. Ujawniono ile NAPRAWDĘ zarabia Rydzyk!

Ujawniono zarobki Tadeusza Rydzyka. Podane kwoty szokują. Fortuna redemptorysty kuje w oczy. Wiemy, ile naprawdę zarabia.

Podano majątek ojca Rydzyka. Wielu katolików wścieka się na duchownego. Papież Franciszek w swoim nauczaniu głosi bowiem, iż księża powinni cechować się skromnością.

Papież Franciszek wzywa duchownych do skromności

Głowa kościoła katolickiego wyrażała też, iż razi go w oczy sytuacja, w której księża pławią się w luksusach. W związku z powyższym ujawniony gigantyczny majątek redemptorysty wywołał lawinę komentarzy i wściekłość wielu internautów. Jak podaje bowiem tygodnik "Wprost" majętność ojca Rydzyka szacowna jest na 339 milionów złotych. Fortuna, którą zgromadził duchowny zapewnia mu 83 miejsce w rankingu na najbogatszego Polaka prowadzonym przez gazetę.

Tadeusz Rydzyk zbił fortunę

 - Gdyby 11 mln zł zysku netto wypracowanych przez biznesy ojca Tadeusza zestawić z wynikami spółek z podobnej branży, majątek zakonnika wyniósłby około 339 mln zł. Redemptorysta trafiłby wtedy na 83. miejsce listy 100 najbogatszych "Wprost". Tuż za założycielem Optimusa Romanem Kluską, a przed twórcą Wiedźmina Michałem Kicińskim - informuje tygodnik "Wprost". Tylko w 2015 roku spółki należące do ojca Tadeusza wypracowały powyżej 55 mln złotych przychodu. Należy zwrócić uwagę również na to, że działo się to jeszcze za rządów Platformy Obywatelskiej. Zdaniem wielu internautów rząd Prawa i Sprawiedliwości będzie sprzyjał redemptoryście, w związku z czym duchowny może się teraz zaczął piąć w rankingu najbogatszych coraz szybciej. Problem polega jednak na tym, że postawa taka nie koresponduje z nauczaniem papieża Franciszka, w związku z czym biznesy prowadzone przez duchownego z Torunia rozsierdzają duże grono katolików.

W internecie zawrzało

- Powinno mu się wszystko odebrać. Ten majątek jest własnością emerytów i chorych ludzi, co nie dojadają, a jemu na tacę dają w nadziei, że ich los się troszkę polepszy. Łapią i skazują oszustów co np metodą na wnuczka pieniądze wyłudzają, a Rydzyk wyłudza oficjalnie i jemu nic nie robią. Bawią się z nim razem na bankietach.... Szkoda słów, chory kraj - oburza się internauta.  - Kto chce iść za mną niech porzuci dotychczasowe życie, dobytek rozda biednym... Jak to dobrze, że mamy współczesne prawdziwe wzory do naśladowania. Dzięki Ojcu Waszemu z Torunia wiem też co mam myśleć i w co wierzyć... - wtóruje kolejny. Proponowane linki: 1. Papież Franciszek o ojcu Rydzyku: "Wymiotować mi się chcę jak go widzę" 2. Ma przekichane! Prokuratura zabiera się za Rydzyka Źródło: businessinisider.com.pl
Następny artykuł