Niż Wanda uderzy w Polskę. Będzie bardzo źle

Niż Wanda uderzy w Polskę. Będzie bardzo źle

Niż Wanda już niebawem obejmie swoim działaniem większość kraju. To zaś oznacza poważne problemy Polaków nie tylko wynikające z gwałtownych zmian pogodowych, ale także związanych z naszym samopoczuciem. Po kilku ciepłych dniach spodziewać się możemy gwałtownych burz.

Niż Wanda zbliża się do granic naszego kraju. Kto liczył na powrót upałów na ostatni weekend wakacji już teraz może zrezygnować z planów wycieczkowych. Po krótkim ochłodzeniu wprawdzie wróciło słońce, nie potrwa to jednak długo. Już niebawem, bo w ten weekend oraz w kolejne dni prawie cała Polska znajdzie się pod wpływem niskiego ciśnienia.

Niż Wanda nadciąga

Chłodne powietrze pchane nad nasz kraj przez niż Wanda obejmie niemal całą Polskę. Ochłodzenie najpierw dotknie rejonów północnej i zachodnio-północnej Polski. Na początku zatem pogoda zacznie psuć się na Pomorzu i Dolnym Śląsku. Stamtąd ochłodzenie i zmiany pogodowe powodowane przez niż Wanda przesuną się nad Kujawy, województwo łódzkie, Opole i Śląsk. Wówczas właśnie możemy spodziewać się silnych wyładowań atmosferycznych. Gwałtowne burze spowodowane będą ścieraniem się ciepłych i chłodnych mas powietrza. Wiatr może dochodzić nawet to 80 km/h. Największe burze będą miały miejsce na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i w Wielkopolsce. Temperatury także spadną, chociaż ze względu na fakt, że obecnie nie ma upałów, zmiana ta nie będzie tak drastyczna. Termometry w większości kraju wskazywać będą temperatury od 19 do 23 st.C.

Gdzie nie będzie Wandy?

Niż Wanda obejmie swoim działaniem prawie całą Polskę. Będą jednak regiony w kraju, które mogą odetchnąć z ulgą. Załamanie pogody ich bowiem nie dotknie. Będą to głównie obszary na wschodzie kraju. Bezpiecznie czuć się mogą mieszkańcy Podlasia, Mazowsza, Podkarpacia i Małopolski. Tam temperatury nie spadną gwałtownie, termometry mogą wskazać nawet 27 stopni. Mieszkańcy tych regionów nie powinni się także martwić deszczami.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Pogoda długoterminowa. Jaka pogoda na początek roku szkolnego?
  2. Michał Wiśniewski wodzirejem na wiejskiej imprezie! Jego nowe zajęcie wywołało burzę
  3. Rząd PiS może się zwijać. Ogłoszono dramatyczne wyniki
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News