Niż Isolde nad Polską
Pixabay.com WikimediaImages
Monika Majko - 30 Maja 2020

Właśnie się zaczęło, Isolde szaleje nad Polską. Kolejne województwa w strefie zagrożenia

Niż Isolde dotarł nad Polskę, południe kraju już odczuwa skutki nagłej zmiany warunków atmosferycznych. Specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed niebezpieczeństwem. Wydano alerty drugiego stopnia dotyczące groźnego wezbrania wód.

Niż Isolde już szaleje nad południową Polską, zapowiadana nagła zmiana warunków atmosferycznych właśnie się zaczęła. Specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia drugiego stopnia w związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu.

Niż Isolde szaleje nad Polską, może być bardzo niebezpiecznie

Zapowiadany od kilku dni niż Isolde, który powstał nad Morzem Czarnym, dotarł w końcu do Polski. Na południu kraju już pojawiły się intensywne opady deszczu. Hydrolodzy z IMGW ostrzegają przed dużym zagrożeniem, związanym z nagłym wezbraniem poziomu wód w rzekach m.in. Wisłoce i Sanie.

Sanepid ŚląskPierwszy tego typu przypadek w Polsce. Sanepid potwierdziłCzytaj dalej

- W związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu w zlewniach: Wisłoki, Sanu oraz Wisłoka (szczególnie w ich górnych częściach) oraz na mniejszych ciekach, spodziewane są wzrosty poziomu wody do strefy stanów wysokich i przekroczenie stanów ostrzegawczych. Punktowo w miejscu wystąpienie szczególnie intensywnych opadów, możliwe jest przekroczenie stanów alarmowych - można przeczytać w ostrzeżeniu wydanym przez IMGW.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ŚlubKobieta poślubiła małego truposza. Wspólne zdjęcia małżonki i zombie-lalki wywołują ciarki na cieleCzytaj dalej

Niż Isolde zaatakował południe Polski

Specjaliści wydali ostrzeżenie drugiego stopnia, dotyczy województw podkarpackiego, małopolskie i świętokrzyskiego.. W związku z silnymi opadami prognozowane są lokalne podtopienia oraz wezbranie rzek i potoków na terenach górskich.

- Nie spodziewamy się powodzi, choć lokalnie możliwe będą podtopienia - skomentowali aktualną sytuację pogodową autorzy serwisu Meteoprognoza.pl.

Dzisiaj grzeje:

1. Bardzo smutna wiadomość, składamy wyrazy współczucia. Joanna Racewicz okryła się bólem po stracie ukochanej osoby

2. Pielęgniarka zrobiła zdjęcie dłoni starszej pani. Uwagę zwraca jeden szczegół, prawda powala

Największe opady mają zacząć się w sobotnie popołudnie i potrwać do niedzieli. Meteorolodzy prognozują, że suma opadów będzie wynosić od 30 do 60 litrów wody na metr. W wysokich Tatrach może spaść nawet do 50 centymetrów śniegu. Jednocześnie wzrośnie prędkosć wiatru, która lokalnie osiągać może nawet od 50 do 70 km/h.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ile godzin powinniśmy spać? Odpowiedź jest różna w zależności od wieku
  2. Hertha Berlin - Augsburg. Zwycięstwo drużyny Krzysztofa Piątka. Polak z piękną bramką (WIDEO)
  3. Dostałeś SMS od Lidla o danej treści? Jesteś w niebezpieczeństwie, natychmiastowo go skasuj
  4. Właśnie się zaczęło, Isolde szaleje nad Polską. Kolejne województwa w strefie zagrożenia
  5. Margaret wyznała całą prawdę. Fani zawiedzeni po tym, jak przeczytali jej gorzkie słowa
  6. Każdy kto dużo siedzi w domu, powinien jeść suszone grzyby. Też je tak suszysz jak na zdjęciu?


Mycie zębówKobieta nie myła zębów przez 10 lat. Rezultat wprawia w osłupienie, jej dzisiejszy wygląd odbiera mowęCzytaj dalej

źródło: WP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News