Sławomir Nitras był jednym z najbardziej aktywnych posłów Platformy Obywatelskiej podczas protestu sejmowego. Poseł biegał po Sejmie i prowadził emocjonalne rozmowy. Doprowadziło to do tego, że został oskarżony o zażywanie narkotyków. 

– Na czym ty dziś jedziesz? – spytał Nitrasa poseł PiS Krzysztof Zaremba.

Owo pytanie padło również w filmie „Pucz” wyemitowanym przez TVP, więc temat trafił do szerokiej publiczności. Internauci zaczęli oskarżać Nitrasa o przebywanie w Sejmie pod wpływem narkotyków.

– Nie straciliśmy głowy, byliśmy trzeźwi, choć padały sugestie, że jestem pod wpływem narkotyków. Ja narkotyków nigdy nie brałem – tłumaczy się Nitras.

Poseł nie chce się jednak zbadać, by wykluczyć zażywanie narkotyków. Kategorycznie zaprzecza jednak, by jego pobudzenie wynikało właśnie z tego.

– Przyjaciele radzili mi, żebym zrobił badania i zakwestionował te sugestie, ale ja nie widzę ku temu powodów – mówi Nitras.

Prorządowe media przypominają z kolei, że dwóch działaczy szczecińskiej Platformy Obywatelskiej, którzy podlegali Nitrasowi, zostało złapanych na jeździe samochodem pod wpływem narkotyków. Wtedy Nitras też nie chciał się badać.

Podczas jednego z live streamów, Nitras został zapytany o narkotyki przez Błażeja, jednego z internautów.

– Nie wiem idioto jakie są Twoje doświadczenia z narkotykami, ale ja nigdy narkotyków nie używałem.