W to, że to się kiedyś stanie przestali wierzyć już chyba nawet ich zwolennicy. Nowa partia wchodzi do sejmu! W jaki sposób – zobaczcie sami. Tego na pewno się nie spodziewaliście.

Jak zapewne wszyscy pamiętają z ostatnich wyborów parlamentarnych – partia Janusza Korwin-Mikkego zdobyła 4,7 proc. głosów, tym samym nie wchodząc do sejmu. Teraz dostali nową szansę.

Do partii Wolność – Janusza Korwin-Mikkego dołączy poseł zasiadający aktualnie w sejmie RP, dając jej tym samym przepustkę do Polskiego Parlamentu, a jest nim – Jacek Wilk, który dotychczas należał do Kukiz’15.

Jak nowy członek partii komentuje to wydarzenie?

– Ruch wolnościowy jest jedyną nadzieją dla młodych ludzi (…) Wszystkim nam zależy, aby głęboko zmienić ustrój tego państwa i gospodarkę. Wszyscy mamy dokładnie ten sam cel – powiedział Jacek Wilk.

Zarówno prezes partii Janusz Korwin-Mikke jak i pozostali reprezentacji, biorący udział w briefingu prasowym bardzo pozytywnie komentują przyjęcie nowego członka. Zwrócił się również do członków Kongresu Nowej Prawicy, aby poszli w ślady Wilka i przyłączyli się do partii, ponieważ jak podkreśla – nie dzielą ich różnice poglądowe.

– Cieszymy się z powrotu Jacka Wilka. Oficjalnie partia Wolność przekracza progi sejmu – komentuje wiceprezes partii Wolność – Konrad Belkowicz. Powiedział również, że ma nadzieje na współpracę przy następnych wyborach.

Do trzech razy sztuka

Jeszcze niedawno Janusz Korwin-Mikke był prezesem założonej przez siebie partii Kongres Nowej Prawicy – w 2015 roku założył nową partię – KORWiN (Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja), do której razem ze sobą zabrał swoich zwolenników i oddanych mu działaczy. Ta nazwa funkcjonowała jednakże tylko do października 2016 roku, kiedy to zmieniona została na partię Wolność.

Jak przypomina dziennikarz „Rzeczpospolitej” Michał Kolanko, część polityków z Partii Korwin-Mikkego przeszło do nowego ugrupowania Jarosława Gowina. Nazwa jego przyszłej partii zostanie ujawniona podczas sobotniej konwencji w Warszawie.

Źródło: rp.pl; facebook.com/janusz.korwin.mikke

Tak żyje Andrzej Duda [ZDJĘCIA]

Tak upamiętnia się Smoleńsk - znane pomniki w Polsce i na świecie [ZDJĘCIA]

Zobacz również