Trzęsienie w polskiej polityce! NOWA partia weszła właśnie do sejmu

Trzęsienie w polskiej polityce! NOWA partia weszła właśnie do sejmu

W to, że to się kiedyś stanie przestali wierzyć już chyba nawet ich zwolennicy. Nowa partia wchodzi do sejmu! W jaki sposób - zobaczcie sami. Tego na pewno się nie spodziewaliście.

Jak zapewne wszyscy pamiętają z ostatnich wyborów parlamentarnych - partia Janusza Korwin-Mikkego zdobyła 4,7 proc. głosów, tym samym nie wchodząc do sejmu. Teraz dostali nową szansę. Do partii Wolność - Janusza Korwin-Mikkego dołączy poseł zasiadający aktualnie w sejmie RP, dając jej tym samym przepustkę do Polskiego Parlamentu, a jest nim - Jacek Wilk, który dotychczas należał do Kukiz'15. Jak nowy członek partii komentuje to wydarzenie? - Ruch wolnościowy jest jedyną nadzieją dla młodych ludzi (...) Wszystkim nam zależy, aby głęboko zmienić ustrój tego państwa i gospodarkę. Wszyscy mamy dokładnie ten sam cel - powiedział Jacek Wilk. Zarówno prezes partii Janusz Korwin-Mikke jak i pozostali reprezentacji, biorący udział w briefingu prasowym bardzo pozytywnie komentują przyjęcie nowego członka. Zwrócił się również do członków Kongresu Nowej Prawicy, aby poszli w ślady Wilka i przyłączyli się do partii, ponieważ jak podkreśla - nie dzielą ich różnice poglądowe. - Cieszymy się z powrotu Jacka Wilka. Oficjalnie partia Wolność przekracza progi sejmu - komentuje wiceprezes partii Wolność - Konrad Belkowicz. Powiedział również, że ma nadzieje na współpracę przy następnych wyborach.

Do trzech razy sztuka

Jeszcze niedawno Janusz Korwin-Mikke był prezesem założonej przez siebie partii Kongres Nowej Prawicy - w 2015 roku założył nową partię - KORWiN (Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja), do której razem ze sobą zabrał swoich zwolenników i oddanych mu działaczy. Ta nazwa funkcjonowała jednakże tylko do października 2016 roku, kiedy to zmieniona została na partię Wolność. Jak przypomina dziennikarz "Rzeczpospolitej" Michał Kolanko, część polityków z Partii Korwin-Mikkego przeszło do nowego ugrupowania Jarosława Gowina. Nazwa jego przyszłej partii zostanie ujawniona podczas sobotniej konwencji w Warszawie. Źródło: rp.pl; facebook.com/janusz.korwin.mikke
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News