ona zamachowiec
Wiadomości Pikio - 7 Lipca 2015

Nigeria: samobójczy zamach trzynastolatki

Do ataku doszło w północnej Nigerii w miejscowości Kano. Dziewczynka zdetonowała ładunki w samobójczej akcji w pobliżu meczetu Umara Ibn Al-Khattaba. Prawdopodobnie była powiązana z ekstremistami z Boko Haram.

Miejscowa policja doniosła, że w ataku nie zginął nikt oprócz niej. Zdetonowanie w okolicy świątyni mogło wskazywać, że to meczet i modlący się w nim ludzie byli celem zamachu. Jednak nikt, ani nic poza trzynastolatką-zamachowcem nie ucierpiało. Jak donosiliśmy kilka dni temu, na północny Nigerii zaczęła działać bojówka Boko Haram. Organizacja zrzeszająca dżihadystów z Afryki centralnej chce przejąć władzę w Nigerii i ustanowić prawo szariatu. Do swego celu ekstremiści dążą poprzez liczne zamachy i masakry, w których giną i uczestniczą nawet najmłodsze dzieci. Od końca maja, kiedy to wybrano nowego prezydenta kraju, Muhammada Buhariego, na wskutek ataków na tle religijnym życie straciło ponad 500 osób.Polub pikio.pl by być na bieżąco!

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News