Organizacja, która zajmuje się prawami człowieka Muslim Rights Concern (MuRiC), wezwała wszystkich muzułmanów mieszkających w kraju do obrony chrześcijan. Chrześcijanie znów są bowiem na celowniku islamistycznego Boko Haram. Muzułmanie mają zbrojnie ochraniać chrześcijan przed dżihadystami. 

Abu Musab al-Barnawi, który szefem Boko Haram jest zaledwie od tygodnia, już zapowiedział, że aktualnym celem działań ekstremistycznej formacji jest tępienie chrześcijan. al-Barnawi nakazał islamistycznym oddziałom zatarcie wszelkich śladów po „krzyżowcach” w Nigerii.

Na działania nowego lidera Boko Haram szybko zareagowała MuRiC, która stanowczo sprzeciwia się mordowi jaki szykuje al-Barnawi. Ishaq Akintola, który stoi na czele organizacji, apelował do muzułmanów z całego kraju. Polecił im „zademonstrować solidarność ze swoimi chrześcijańskimi sąsiadami i zapewnić, by zwolennicy Boko Haram nie mieli możliwości ataku na chrześcijan żyjących w sąsiedztwie”.

Ponadto, MuRiC wystosowała oświadczenie dotyczące polowania Boko Haram na chrześcijan. Organizacja podkreśla w piśmie, że islam nie jest religią wojny, tylko pokoju, a zabić w islamie można tylko w obronie własnej. W oświadczeniu podkreślono, że ochrona chrześcijan to „obowiązek muzułmanów”. Wyznawcy islamu mają zbrojnie bronić prześladowanych chrześcijan przed barbarzyńskimi, złaknionymi krwi islamistami.

„Islam to miłość, nie nienawiść. Islam daje życie, nie śmierć. Islam buduje, a nie niszczy. Koran pozwala walczyć jedynie w samoobronie. (…) Wzywamy muzułmanów w całym kraju, by okazali solidarność swoim chrześcijańskim sąsiadom. Mamy obowiązek ich bronić. Tylko w ten sposób zachowamy jedność Nigerii” – napisano w oświadczeniu.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: rp.pl
pt

...

Zobacz również