Kilka dni temu informowaliśmy o wyzwaniu jakie rzucił polski książę Jan Żyliński brytyjskiemu politykowi Nigelowi Farage (więcej TUTAJ). Polski arystokrata doczekał się wreszcie odpowiedzi od brytyjskiego polityka.

Polski arystokrata w opublikowanym filmie zwrócił się do brytyjskiego polityka zarzucając mu, że dyskryminuje Polaków w Wielkiej Brytanii w najbardziej idiotyczny sposób, obarczając ich winą nawet za korki na autostradach.

– To co zamierzam zrobić, to wyzwać Pana na pojedynek. Liczę na to, że się pan zgodzi. Proponuję spotkać się z szablami w Hyde Parku o świcie i rozwiązać tę sprawę w tradycyjny sposób, jaki XVIII wieczny polski arystokrata i angielski gentleman by uczynili – brzmiała propozycja polskiego księcia.

Nigel Farage, przywódca prawicowej formacji UKIP został zapytany przez dziennikarzy o proponowany mu przez polskiego arystokratę pojedynek. Brytyjski polityk jednak nie potraktował poważnie wyzwania na ubitą ziemię i odpowiedział żartobliwie, że nie ma szabli więc do pojedynku nie dojdzie.

Brytyjski polityk podkreślił jednak, że polski książę o tak długim rodowodzie powinien się z nim zgodzić, że tragedią dla Polski jest, że traci tak wielu najzdolniejszych i najlepszych młodych ludzi, którzy uciekają do Wielkiej Brytanii za pracą.

bh, źródło: tvn24/gosc.pl

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.