Tajemnicza postać szturmem bierze polską politykę. Nigdy o nim nie słyszeliście, ale to właśnie on wywiera ogromny wpływ na o. Rydzyka i polski rząd. Mężczyzna budzi wiele kontrowersji i pytań, a organizacje prawicowe z ciekawością go obserwują.

Może wydawać się to niemożliwe, lecz zmienił on poglądy Tadeusza Rydzyka w stosunku do Żydów, a politycy Prawa i Sprawiedliwości chętnie się z nim pokazują. Swoimi działaniami doprowadza do furii ugrupowania takie jak Młodzież Wszechpolska i ONR.

ZOBACZ TAKŻE: Rydzyk nie wie co się dzieje! CBA w natarciu, to największe zaskoczenie roku

Chodzi o Johny’ego Danielsa, izraelskiego PR-owca, urodzonego w Londynie. Daniels służył w armii państwa Izrael, a od 2016 prowadzi PR-ową firmę, odnoszącą sukcesy. Samodzielnie pomaga Donaldowi Trumpowi oraz polskim politykom w tym Mateuszowi Morawieckiego.

To on steruje Rydzykiem

W ubiegłą niedzielę Johny Daniels otwierał wraz z o. Rydzykiem konferencję naukową w Toruniu w sanktuarium kierowanym przez zakonnika-przedsiębiorcę. Dotyczyła Polaków, ratujących Żydów w czasie II wojny światowej. Na uroczystości obecni byli także Beata Szydło, Mateusz Morawiecki oraz wiceprezes PiS, który odczytał list od prezesa, a także marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Niegdyś Tadeusz Rydzyk uważany był za największego antysemitę w Polsce, a w Radio Maryja faktycznie można było usłyszeć uderzającą w Żydów narrację. Mimo tego w Toruniu zjawili się minister ds. komunikacji Ajjub Kara oraz przewodniczący Knesetu Halik Bara.

Wewnętrzna zmiana

Johny Daniels dokonał niemożliwego i zmienił zdanie o. Rydzyka na temat Żydów. PR-owiec, który sam o mówi o sobie jako członku rodziny Radia Maryja, zrobił to poprzez rozmowę. Stwierdził, że obaj kierowali się stereotypami, o których rozmawiali w „cztery oczy”. Teraz współpracują, a przyjaźń rozciąga się także na władzę i Jarosława Kaczyńskiego, tak bliskich toruńskiej rozgłośni.

ZOBACZ TAKŻE: Polski historyk: Podczas okupacji Żydzi zabili więcej Polaków niż Niemców

– Można lubić o. Rydzyka lub nie, ale to bez wątpienia jeden z najpotężniejszych głosów w Polsce. Moi znajomi mówili mi o nim, przed pierwszym spotkaniem miałem bardzo negatywne nastawienie. Ale poznałem kogoś innego niż w mediach. Nie ma wątpliwości, że w przeszłości na antenie Radia Maryja był antysemityzm. Ale tzw. antysemityzm w Polsce jest bardzo inny niż na świecie, jest oparty na stereotypach i półprawdach – powiedział Daniels.

źródło: wp.pl

9 największych kompromitacji rządu PiS

Na jaki temat Macierewicz napisał magisterkę? Zaskakujące! Tego nie wiedziałeś o byłym szefie MON

Zobacz również