Naukowcy odkryli coś niezwykłego. Ta wiadomość może rozerwać Kościół. Ten dokument mówi dużo o życiu Jezusa Chrystusa przed jego śmiercią i zmartwychwstaniem. 

To odkrycie może zmienić świat religii. Znaleziono heretyckie pisma sprzed wielu wieków, które opowiadają o życiu Jezusa i jego tajnym nauczaniu ludzi. Tego odkrycia dokonali uczeni biblijni z University of Texas w Austin.

Eksperci postanowili znowu przeszukać Bibliotekę Nag Hammadi w środkowym Egipcie. W niej znajduje się 13 koptyjskich ksiąg agnostycznych. Są zwane kodeksami. Wśród tych pism znaleziono kopię rękopisu, którego fragment jest poświęcony samemu Jezusowi Chrystusowi. Jest tam też mowa o jego bracie Jakubie.

ZOBACZ TAKŻE: PRZEŁOMOWE ODKRYCIE W GROBIE JEZUSA. TO CAŁKOWICIE ZMIENI HISTORIĘ

Tajne nauczanie

Z dokumentów wynika, że Jezus przekazywał jakieś tajne nauki swojemu bratu. Miał on po śmierci Chrystusa kontynuować jego nauki. Naukowcy z Katedry Nauk Religijnych z Uniwersytetu Teksańskiego w Austin twierdzą, iż jest to niezwykle rzadkie i bardzo cenne odkrycie, ponieważ kopie pism naukowych w języku greckim to prawdziwy okaz dla naukowców, a także wielka dawka informacji o tamtych czasach.

ZOBACZ TAKŻE: UKRAIŃCY OSZALELI: JEZUS BYŁ UKRAIŃCEM, WYMYŚLILIŚMY KOŁO I PIERWSZĄ CYWILIZACJE

Jak podkreśla prof. Geoffrey Smith, jest to wielkie odkrycie o olbrzymim znaczeniu dla świata nauki i religii. Ma to udowadniać, że jeszcze długo przed uznaniem tych pism za heretyckie były one studiowane przez uczonych. Ma o tym mówić także sposób zapisu, świadczy o tym podział słów na sylaby. To pokazuje, że dokument najprawdopodobniej był wykorzystywany do nauki czytania.

Wielkie odkrycie naszych czasów

Naukowcy jednogłośnie podkreślają, że jest to niezwykłe znalezisko z kilku powodów. Przede wszystkim dlatego, że fragmenty heretyckiej Pierwszej Apokalipsy Jakuba przetrwały aż od starożytności i możemy je studiować także dziś. Nie wiadomo, jak te znaleziska wpłyną na Kościół Katolicki i jego wyznawców.

Źródło: wprost.pl

Najbardziej bulwersujące fakty o Janie Pawle II


12 znanych ludzi, którzy przeszli na inną religię

Zobacz również