Niezwykłe nagranie pary prezydenckiej zamieszczono internecie. Andrzej Duda i jego małżonka Agata Kornhauser-Duda apelem chcą zachęcić swoich rodaków do pomocy. Chodzi o dzieci i ich przyszłość. 
Para Prezydencka na swoim filmie chce szerokiego udziału Polaków w akcji Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Małżonkowie apelują, żeby rodacy włączyli się w akcję dzięki zakupowi świec. Dzięki środkom, jakie zostaną zebrane, będzie można pomóc jeszcze większej liczbie osób.
Akcja Caritasu wpływa na finansowanie pomocy dla dzieci, organizowanie posiłków w placówkach oświatowych, świetlicach a także pomoc edukacyjną i wypoczynek w okresie wolnym od nauki.
 Na nagraniu polski prezydent powiedział, że czas Świąt jest świętem spełniania nadziei oraz radości, jaką dzielimy z innymi ludźmi.
 – W Wigilię Świąt Narodzenia Pańskiego gromadzimy się na tradycyjnej wieczerzy, nasze domy jaśnieją od świec, choinek i świątecznych ozdób (…) świeca Caritas zapłonie także w Pałacu Prezydenckim i przy naszym wigilijnym stole – tak wyznał Andrzej Duda.
Z kolei pierwsza Dama postanowiła podzielić się swoją refleksją na temat zwyczaju dzielenia się prezentami. Przypomniała, że dawanie daje ludziom więcej szczęścia, niż samo branie.
 – Gorąco państwa zachęcamy do włączenia się w tę dobroczynną akcję (…). Liczy się każdy, choćby najmniejszy dar serca – zaapelowała do serc rodaków Agata Korhauser-Duda.

Świece pomogą nie tylko w Polsce ale i w Ameryce Południowej

Dochód ze sprzedaży świec już od ponad 20 lat powoduje, że pomoc dzieciom jest możliwa. Caritas od 2000 roku działa wspólnie z Diakonią Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, Kościołem Ewangelicko- Reformowanym i Eleosem Kościoła Prawosławnego. Ten przełomowy moment spowodował, iż co roku akcji towarzyszy także ekumeniczna inauguracja. Tegoroczne hasło to „Miłosierdzie jest jedno”.

Ten rok jest wyjątkowy dlatego, że 10 groszy od  każdej świecy trafi do dzieci z Ameryki Południowej. Jest tam wielu nieletnich, żyjących w dużej biedzie. Pieniądze, które uda się zebrać, pomogą dożywić dzieci. Skorzystają ponadto ośrodki dziecięce i młodzieżowe. Poza tym Caritas chciałby wesprzeć polskich misjonarzy, żyjących od lat na latynoskich placówkach. Powstać mają również projekty przeciwdziałające uzależnieniom młodych ludzi.

Niezwykłe nagranie pary prezydenckiej

https://www.youtube.com/watch?v=DUNFd_MsYro

Tak żyje Andrzej Duda [ZDJĘCIA]

Te MEMY najlepiej podsumowują 2 lata rządów PiS!

Źródło: niezalezna.pl

...

Zobacz również