Zauważali niezwykłe zdolności dziecka, nie mogli ich zignorować. Ponadprzeciętny 4-latek zawstydził niejednego dorosłego

Zauważali niezwykłe zdolności dziecka, nie mogli ich zignorować. Ponadprzeciętny 4-latek zawstydził niejednego dorosłego Źródło: Unsplash.com Annie Spratt

Niezwykłe dziecko od dłuższego czasu dawało oznaki swoim rodzicom, że jest inne niż wszystkie. W szybkim czasie nabyło umiejętności, które potrafią być dla niektórych dorosłych nie do opanowania. Taki talent nie mógł być niewykorzystany. Rodzice zdecydowali się go zgłosić do Mensy, a jego test na IQ dał niewiarygodnie szokujące wyniki.

Niezwykłe dziecko w wieku czterech lat nauczyło się alfabetu i wszystkich 50 amerykańskich stanów. To na pewno imponujące, ale nie byłoby to tak zadziwiające, gdyby nie fakt, że Izaak Miller zna alfabet w trzech językach, a to dopiero wierzchołek góry lodowej. Wykazano, że jest w 1% najbardziej inteligentnych ludzi w jego wieku.

Niezwykłe dziecko, które zadziwiło swoich rodziców

Rodzice szybko zorientowali się, że mają do czynienia z przypadkiem wyjątkowym. Chłopiec jako dwulatek był w stanie czytać całe książki i pisać po angielsku. Jako czterolatek zdał test słynnej Mensy, dołączył więc do klubu najinteligentniejszych ludzi na świecie. Mimo, że nie ma greckich i arabskich korzeni, potrafi czytać i pisać po arabsku.

Jego mama, 32-letnia Michelle Nelson przyznała, że do niczego chłopca nie zmuszała. Po prostu był on niezwykle ciekawy świata i uwielbia się uczyć języków. Podobno poprosił już o książki po rosyjsku i planuje nauczyć się kolejnego języka. Również jego tata, który jest nauczycielem był zdziwiony, nigdy nie spotkał się z przypadkiem tak szybkiej nauki.

Chłopiec to jeden z najmłodszych członków Mensy

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Co ciekawego, jego wynik IQ wynosi 154, a należy pamiętać, że iloraz inteligencji może rosnąć z wiekiem. Już teraz chłopiec wybija się ponad przeciętną dla osoby dorosłej. Niedawno do już Izaaka przyszedł list z Mensy, z akceptacją jego członkostwa. Z racji, że testy Mensy są dla osób powyżej 10 roku życia, wdrożono specjalną procedurę.

Dzisiaj grzeje: 1. Media podały druzgoczącą informację. Nie żyje legendarny muzyk, wszyscy znali jego hity
2. Od jutra w życie wchodzą nowe przepisy. Mało kto zdaje sobie sprawę, a zmiany są ogromne

Z racji wieku Mensa nie testowała go osobiście, musiał mieć jednak zaświadczenie od psychologa edukacyjnego. Po otrzymaniu takowego, sprawdzono jego rzetelność. Ostatecznie został zatwierdzony. Co ciekawe, Izaak nie jest najmłodszym członkiem Mensy, jaki został przyjęty. W historii organizacji, najmłodszą osobą był 2-latek.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jedzenie szparagów niesie ze sobą wiele korzyści. Zdecydowanie zbyt rzadko po nie sięgamy
  2. Lech Poznań - Legia Warszawa. Niebywały mecz odwiecznych rywali, ta bramka dała zwycięstwo, drużyna bez szans (WIDEO)
  3. Zostawiła syna na pewną śmierć. Gdy dowiedzieli się, co robiła z nim wcześniej, odebrało im mowę
  4. Emil Karewicz przez całe życie żałował jednej rzeczy. Do samego końca nie mógł sobie przebaczyć
  5. Nie do pomyślenia, kapłan złożył w świątyni ofiarę z człowieka. Wytłumaczenie przyprawia o ciarki, niepokojące informacje dochodzą z zza granicy
  6. Nie wyrzucił łupin po cebuli, zrobił nawóz dla ogórków. Uzyskał przeogromne zbiory

Źródło: Metro UK

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News