Tomsk i Nowosybirsk doświadczają nietypowej inwazji. Jest ona nie tylko niegroźna ale wręcz przyjemna. Dokonują jej bowiem.. motyle.

Owady pojawiły się w okolicach Tomska i Nowosybirska. Mieszkańcy Syberii są co prawda przyzwyczajeni do obecności tych pięknych istot, ale do tej pory nie zdarzyło się, aby pojawiło się ich aż tak dużo.

To dość typowe dla większości owadów – przez kilka lat jest ich trochę mniej, później następuje wzrost populacji – wyjaśnia kierownik Zakładu Zoologii Bezkręgowców uniwersytetu w Tomsku, Władimira Romanienki.

Specjaliści spekulują na temat gatunku, do którego należą motyle. Według wielu są to bielniki. Romanienko podkreśla jednak, iż jest to inny gatunek, należący do tej samej rodziny – niestrzępce głogowce. Są one popularne w w Europie, Azji i Ameryce Północnej.

Mieszkańcy Syberii ochoczo dzielą się zdjęciami pięknych owadów. Najczęściej spotkać je można na drzewach owocowych, krzewach głogu i czeremchy. „Siberian Times” cytował już słowa mieszkańców o „motylokalipsie”.

Romanienko wskazuje, że w następnym roku motyli może być jeszcze więcej.

https://www.youtube.com/watch?v=222yBVeie_M

źródło: Wprost

...

Zobacz również

Zobacz również