W dniu wczorajszym – 7 maja 2016, oprócz trzech reklamowanych w mediach manifestacji odbyła się także mała, ale za to treściwa pikieta wolnościowców na warszawskim Skwerze Hoovera.

cment3

Wolnościowcy ze środowisk libertarian, anarchokapitalistów, postkorwinistów zaprotestowali wspólnie przeciwko zamordystycznej polityce PiS.

Była to pikieta oddzielna od KOD, gdyż środowiska te mają równie krytyczny stosunek zarówno do PiS, jak też do partii wchodzących w skład koalicji KOD. Większość wychodzi z założenia, że „PIS-PO to jedno zło”

Pikieta miała na celu pokazanie cmentarza wartości pogrzebanych przez PiS w czasie półrocznych rządów. Została wykonana amatorsko i ze środków własnych.

cment1

Pikieta rozpoczęła się o 14:30 od rozstawienia cmentarza PiS i zapalenia symbolicznych świeczek pod pogrzebanymi przez rządy PiS wartościami takimi jak Prawo (przez jego łamanie i naginanie), Sprawiedliwość (przez rujnowanie instytucji sądu) Wolność (ustawa inwigilacyjna, karty pre-paid), Własność (ograniczenie prawa do dysponowania majątkiem przez ustawę o ziemi).

W pikiecie wzięło udział 20 organizatorów oraz całe masy przechodniów. Pikieta była w większości dobrze przyjęta przez przechodniów – setki ludzi robiło zdjęcia cmentarza.

libertarianie

Pomimo pozytywnego przyjęcia przez większość ludzi nie obyło się bez incydentów wywołanych przez osoby wychodzące z marszu narodowców. Oprócz komentarzy w stylu „wystawa pedałów”, „pieprzeni wyznawcy Tuska i Millera” jeden z aktywistów PiS wtargnął na teren pikiety i zaczął kopać zgromadzone tam światła i styropianowe „pomniki”, drugi uniemożliwiał nagranie wywiadu z organizatorami przez reportera jednego z portali.

Pomimo, że pikieta była zarejestrowana także przez TVP, to z przyczyn oczywistych nie poinformowano o niej na antenie.

...

Zobacz również