RMF FM: jest plan wyłączenia 29 mln kart pre-paid w Polsce. Koniec telefonów na kartę

RMF FM: jest plan wyłączenia 29 mln kart pre-paid w Polsce. Koniec telefonów na kartę Źródło: fot. pixabay

Jak donosi RMF24 (portal radia RMF FM), pod koniec bieżącego roku telefony na kartę mogą zostać wyłączone. Ma to być efekt wejścia w życie ustawy antyterrorystycznej autorstwa Prawa i Sprawiedliwości, według której posiadacze kart pre-paid będą zobowiązani do rejestracji swoich telefonów.

Jak przekonuje dziennikarz RMF24, wyłączonych telefonów (a właściwie dezaktywowanych kart pre-paid) może być nawet 29 milionów, ponieważ tyle aktywnych kart pre-paidowych mają operatorzy komórkowi w Polsce.

Ma to być efekt wejścia w życie ustawy antyterrorystycznej przygotowanej przez rząd Prawa i Sprawiedliwości, która zakłada obowiązek podania operatorowi swoich danych osobowych przy zakupie karty pre-paid. Obowiązkiem tym będą również objęte osoby, które posiadały tego typu telefony jeszcze przed wejściem w życie ustawy.

W przypadku niezarejestrowania swojej karty przez klienta, operator będzie zmuszony do jej dezaktywacji i zaprzestania świadczenia usług telekomunikacyjnych. Będą na to mieli 6 miesięcy od wejścia nowego prawa w życie.

Jak przytacza RMF24, operatorzy sieci komórkowych są zaniepokojeni proponowanym przez PiS rozwiązaniem  z kilku powodów. Największe obawy budzi prawo do ochrony danych osobowych.

Obawy operatorów wzbudza także prawdopodobny chaos w przypadku gdy kilka milionów osób na raz zechce zarejestrować swoje karty (rejestrować będzie je trzeba w punkcie u operatora).

Ponadto operatorzy nie mają pojęcia jakie rozwiązanie obóz władzy przygotował na ewentualne straty finansowe klientów, których karty pre-paid zostaną dezaktywowane, a na których kontach pozostaną środki pieniężne.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

bh, źródło: rmf24
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News