niezalezna.pl usuwa ze swojego portalu przychylne SKOK Wołomin artykuły
fot. niezalezna.pl/edited
Wiadomości Pikio - 24 Marca 2015

niezalezna.pl usuwa ze swojego portalu przychylne SKOK Wołomin artykuły

Jak zauważyli użytkownicy portalu wykop.pl na stronie niezależna.pl zaczęły znikać artykuły przychylnie nastawione a nawet zachęcające do lokowania swoich pieniędzy w SKOK Wołomin, wokół którego wybuchła afera. W wołomińskiej kasie miało dochodzić do prania brudnych pieniędzy czy zlecania pobicia osób, w tym szefa nadzoru finansowego a z uwagi na ogłoszenie upadłości i niewypłacalność klienci tej spółdzielczej kasy nie mają dostępu do swoich pieniędzy.

Niestety dla "niezależnej" to co raz pojawi się w internecie już nigdy z niego nie znika o czym przypomniał prawicowemu medium użytkownik wykop.pl podpisujący się pod nickiem letitbe. Chodzi m.in. o artykuł z czerwca 2013 roku "SKOK Wołomin z dużym zyskiem", w którym jego autor wychwala zyski jakie osiągnęła wołomińska kasa spółdzielcza pod koniec maja 2013 roku. Archiwalną kopię usuniętego artykułu można obejrzeć TUTAJ. Użytkownicy wykopu zwracają także uwagę na efekt jaki odniósł pochwalny artykuł wśród czytelników niezależna.pl cytując komentarze znajdujące się pod nim: "DZIĘKUJE ZA TE DOBRE WIEŚCI bo całe moje oszczędności ulokowałem w kasie SKOK WOŁOMIN. Z doniesień prasowych widać że lobby bankowe z panem Rostowskim na czele robią SKOK NA KASĘ. Nie mogą przetrawić że ludzie popierają polski kapitał w SKOKACH i SKOKI ROSNĄ W SIŁĘ. SKOK WOŁOMIN oferuje najlepsze oprocentowanie lokat BEZ LICHWY" Kolejnym usuniętym artykułem przychylnie nastawionym do SKOK Wołomin jest "Jaka będzie przyszłość SKOK-ów" z lipca 2013 roku, w którym autorzy zastanawiają się nad przyszłością kas spółdzielczych po wdrożeniu przez Komisję Nadzoru Finansowego ochrony depozytów. W artykule cytowany jest prezes SKOK Wołomin, który negatywnie odniósł się do rozwiązań wprowadzanych przez KNF a także po raz kolejny zostaje wychwalony sam SKOK Wołomin w kontekście jego zysków i bezpieczeństwa lokowanych tam pieniędzy. Zarchiwizowaną kopię usuniętego artykułu można obejrzeć TUTAJ. Jak również zauważyli wykopowicze całkiem przypadkiem w mniej więcej tym samym momencie na prawicowym portalu pojawił się artykuł próbujący odciągnąć uwagę czytelników od afery ze SKOK Wołomin pt. "PO powinna zdawać sobie sprawę, że jest afera poważniejsza od SKOK Wołomin" - link TUTAJ. Ocenę takiego zachowania prawicowego portalu zarzucającemu innym mediom kłamstwa i układy pozostawiamy naszym czytelnikom.

źródło: wykop.pl/niezalezna.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News