Media zajmują się dziś tematem wypadku, w którym brał udział prezydent Andrzej Duda. Limuzyna głowy państwa wpadła w poślizg, po tym jak rozleciała się opona. Wypadek miał miejsce na autostradzie A4.

Prezydencka limuzyna zsunęła się do rowu. Dzięki umiejętnościom kierowcy udało się uniknąć zderzenia z barierkami i innymi pojazdami, po tym jak pękła opona. Prezydentowi nic się nie stało, aczkolwiek BOR zamierza zbadać zniszczoną oponę, by wykluczyć ewentualny udział osób trzecich lub sprawdzić, kto jest odpowiedzialny za zaniedbania.

Prorządowy serwis niezależna.pl skontaktował się z biegłym rzeczoznawcą sądowym Piotrem Trzaską, który wstępnie ocenił sprawę.

– To dziwne, że tego typu opona całkowicie się rozleciała. Oczywiście nie należy wyciągać zbyt pochopnych wniosków, ale najbardziej prawdopodobną przyczyną zdarzenia są, moim zdaniem, rażące niedopatrzenie ludzi odpowiedzialnych za utrzymanie lub serwisowanie prezydenckiego auta albo poważna wada fabryczna – powiedział.

Ponadto, do sprawy prezydenckiego BMW odniósł się również dział motoryzacyjny Interii.pl, który również uważa, że wypadek jest dziwny. Podobne stanowisko zajął prezydent.

– Naszym zdaniem także praktycznie w  opancerzonym samochodzie, a takim jest prezydenckie BMW serii 7, to nie powinno się zdarzyć. Tego typu limuzyny wyposażone są w specjalne opony typu run-flat o wzmocnionych ścianach bocznych. Po pęknięciu takiej opony, zwłaszcza na tylnym kole,  nadal można bezpiecznie jechać dalej, i wcale nie trzeba jakichś superumiejętności kierowcy, aby auto opanować.  Dlaczego w tym przypadku było inaczej? Dlaczego auto wpadło w poślizg i wjechało do rowu?  To zapewne wyjaśni śledztwo, jakie zapowiedział już szef MSW Mariusz Błaszczak. 

ZOBACZ TAKŻE – Prezydent Duda komentuje swój wypadek. „Teoretycznie nie powinno się to zdarzyć”

ZOBACZ TAKŻE – Groźny incydent z udziałem prezydenta. BOR bada sprawę

źródło: niezależna.pl, Interia

Zobacz również