Rewelacja! Poseł Kukiz’15 zrzekł się pieniędzy przyznanych przez marszałka Sejmu. Kuchciński przekazał wszystkim wicemarszałkom po 13 tysięcy złotych premii. Stanisław Tyszka uważa, że to nieuczciwe. 

Nie od dziś wiadomo, że polscy posłowie oprócz przywilejów finansowych (na przykład 10-krotnie wyższej kwoty wolnej od podatku) mogą cieszyć się wybornymi premiami, które chętnie sobie przyznają niezależnie od przynależności partyjnej. Tym razem marszałek Kuchciński postanowił z niewiadomych przyczyn nagrodzić wicemarszałków wspaniałą kwotą w wysokości 13 tysięcy złotych.

Sprzeciwił się temu Stanisław Tyszka, który otrzymał pieniądze na konto, ale szybko je odesłał.

– Otrzymałem od Marszałka Sejmu wraz z innymi wicemarszałkami nagrodę roczną w wysokości 13.169,21 złotych netto. Podziękowałem Marszałkowi za docenienie mojej pracy, ale pieniądze zwróciłem – komentuje Tyszka.

– Uważam, że w sytuacji, gdy większość Polaków zarabia na rękę około 2 tysiące złotych miesięcznie przyjęcie takiej „nagrody” byłoby niestosowne. Do polityki przyszedłem po to, by zakończyć marnowanie pieniędzy podatników, a nie przyczyniać się do niego.

...

Zobacz również