Niewygodna prawda o majątku PiS! Co na to Kaczyński?

Niewygodna prawda o majątku PiS! Co na to Kaczyński?

Po przejęciu władzy przez PiS debatę polityczną w kraju zdefiniowały huczne zapowiedzi wali z "korytem", umieszczenia polityków opozycji w więzieniach czy rozliczenia się z kolesiostwem. Niestety dla Jarosława Kaczyńskiego i jego ekipy przeciwnicy "dobrej zmiany" dotarli do informacji, które mogą pogrążyć wszelkie plany podniesienia Polski z kolan. Na jaw wychodzi niewygodna prawda o majątku partii rządzącej!

W ostatnim czasie ataki na dawną władzę ze strony Zjednoczonej Prawicy znacząco się nasiliły. Związane z PiS media i opiniotwórczy publicyści i dziennikarze wywołały falę krytyki pod adresem głównie Platformy Obywatelskiej i Donalda Tuska. Tematem numer jeden w prawicowych mediach jest sprawa pensji i nagród, które otrzymali ministrowie i wiceministrowie w rządzie PO-PSL w ciągu 8 latu urzędowania koalicji. Donald Tusk i jego resorty miały przeznaczyć na ten cel setki milionów złotych. Do tego dochodzi również warszawska afera reprywatyzacyjna i rozkradanie majątku narodowego poprzez prywatyzację i wyprowadzanie kapitału na zewnątrz RP. Co ciekawe cała nawałnica spowodowana została pojawieniem się podobnej krytyki pod adresem PiS. Władza postanowiła zareagować, pokazując podobieństwa z lat 2007-2015, przyznając się niejako do stawianych jej zarzutów. Rozrzutność np. MON jest zatrważająca, gdyż pracownicy tego kluczowego resortu roztrwonili w ostatnim czasie aż 15 milionów złotych z ministerialnych kart. Przeciwnicy Jarosława Kaczyńskiego postanowili pójść za ciosem i nagłośnili pewną bardzo szkodzącą mu sprawę.

Niewygodna prawda o majątku PiS!

Raje podatkowe i prywatne posiadanie budynków mieszkalnych, z tymi dwiema rzeczami rzekomo walczy Prawo i Sprawiedliwość. Jak się okazuje, partia sama je wykorzystuje, by powiększyć swój majątek. "Gazeta Wyborcza" donosi o sprawie nieruchomości przy warszawskiej ulicy Srebrnej przy numerze 16. Tam właśnie znajduje się działka, na której powstać ma drapacz chmur o zniewalającej wysokości 190 metrów. Firmą, która zajmie się planowaną budową, jest Srebrna Sp. z o.o., będąca pod kontrolą Instytutu im. Lecha Kaczyńskiego. Przedsiębiorstwo związanie jest z PiS, a dodatkowo decyduje się na wykorzystanie do prac cypryjskiego pośrednika. Wyspiarska republika na Morzu Śródziemnym jest znanym na całym świecie rajem podatkowym. We wszystko zamieszany jest na dodatek Jakub R., jeden z głównych podejrzany w aferze reprywatyzacyjnej. R. został umieszczony w Biurze Gospodarki Nieruchomościami przez działaczy PiS po to, by pomógł pokonać władzy pokonanie wszelkich prawnych przeszkód w zdobyciu kontroli nad działką w centrum stolicy. Koszt inwestycji ma wynieść około 150 milionów euro. Całą sprawę nagłośnili już politycy PO, którzy powołali specjalny zespół, mający zbadać legalność całego przedsięwzięcia. - Klub PO powoła zespół śledczy ds. zadania legalności przekształceń na mieniu Skarbu Państwa środowiska związanego z Jarosławem Kaczyńskim. Ten zespół w najbliższym tygodniu się sformalizuje. Posiedzenia będą dostępne, otwarte i będziemy, mam nadzieję, gromadzić taki materiał, który bez wątpienia będzie mógł być formalną podstawą powołania komisji śledczej w tej sprawie. Mam nadzieję, że także uruchomi odpowiednie instytucje państwa - powiedział Andrzej Halicki, były minister administracji i cyfryzacji w rządzie PO.

ZOBACZ TAKŻE:
  1. Rozłam w rządzie PiS się pogłębia! Błaszczak brutalnie poniżył Macierewicza
  2. Czekaliśmy 5 lat. Benedykt XVI ujawnił czemu naprawdę abdykował, koniec kłamstw
  3. Wrzucili szczeniaka do kosza i poszli dalej. Pomóż ich znaleźć
źródło: crowdmedia.pl
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News