Zwolennicy Adama Michnika słyną ze swoich bezkompromisowych zachowań w obronie naczelnego Gazety Wyborczej. Tym razem bezceremonialnie zaatakowali dziennikarzy TVP, którzy udali się na spotkanie z ich ulubieńcem.

Bezprecedensowa sytuacja rozegrała się na spotkaniu z Adamem Michnikiem w Gorzowie Wielkopolskim. Mimo obecności TVP początkowo wydawało się, że spotkanie przebiegnie bez większego skandalu.

Sytuacja kompletnie jednak zmieniła się, kiedy dziennikarze zaczęli dopytywać naczelnego Gazety Wyborczej o sprawę archiwów MSW. Adam Michnik nie chciał odpowiedzieć na to pytanie, a w obronę wzięli go jego zwolennicy.

W krótkiej chwili na sali rozpętała się karkołomna awantura. Zwolennicy Gazety Wyborczej wypchnęli dziennikarzy TVP za drzwi, niszcząc przy tym ich sprzęt. Jeden z pracowników telewizji twierdzi także, że został uderzony pięścią w głowę.

Niewzruszony Adam Michnik stanął z boku i obserwował całą sytuację z nieskrywanym uśmiechem. Poszkodowani realizatorzy programu ,,Magazyn Śledczy” Anity Gargas oświadczyli, że w związku ze sprawą złożyli już doniesienie w prokuraturze.

https://www.youtube.com/watch?v=87_m5nkw36E

Zobacz również

źródło: https://www.wsensie.pl