Nietypowy protest: Przeciwniczki Trumpa poszły modlić się do Allaha. Kazali im cicho siedzieć z tyłu (video)

Nietypowy protest: Przeciwniczki Trumpa poszły modlić się do Allaha. Kazali im cicho siedzieć z tyłu (video) Źródło: źródło: youtube.com

Taki protest przeciw Trumpowi potrafi zdziwić. Przeciwniczki obecnego prezydenta USA w geście sprzeciwu wobec jego rządów postanowiły zsolidaryzować się z muzułmanami. Kobiety udały się więc na islamskie modły.

Na krótkim nagraniu widać trzy kobiety modlące się razem z muzułmanami. Choć trudno w to uwierzyć, to uczestniczki protestu przeciw Donaldowi Trumpowi. Coraz popularniejszą formą okazania sprzeciwu wobec Trumpa jest bowiem modlenie się razem z muzułmanami. Ci, wrogów 45. prezydenta, są szczególnie narażeni na jego politykę.

Kobiety dołączyły więc do modlących się wspólnie muzułmanów. Jedna z nich ma nawet na głowie tzw. Pussy Hat, różową czapeczkę, która jest szczególnym symbolem walki z władzą republikańskiego prezydenta. Ramię w ramię z nią stoi inna kobieta z kubkiem kawy, a obok nich matka z dzieckiem, które widocznie nie wie, co się dzieje. Żadna z nich nie ma hidżabu na głowie.

I prawdopodobnie właśnie to było powodem, dla którego kobiety odesłane zostały przez muzułmanów na sam tył modlącego się tłumu. Ich protest nie ma bowiem nic wspólnego z wiarą islamską, co nie przypadło go gustu modlącym się wyznawcom Allaha. Kazano im siedzieć cicho za modlącymi się muzułmańskimi kobietami.

https://www.youtube.com/watch?v=7VKlrHTQpL4 pt
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News