Podczas odbywającego się Kongresu Kobiet zebrane uczestniczki w nietypowy sposób zaprotestowały przeciwko dyskryminacji płciowej. 

Do nietypowego protestu środowisk kobiecych doszło na odbywającym się Kongresie Kobiet. Jak wyjaśniają pomysłodawczynie happeningu, nie ma ich zgody na „pisowski i kościelny model państwa, w którym kobiety nie mogą decydować o swoim losie„. Chodzi tu m.in. o ustawę całkowicie zakazującą aborcji, autorstwa – jak przekonują inicjatorki akcji „Ratujmy Kobiety” – „ePiSkopatu„.

 – Dlatego proponujemy rozwiązania, podobne do tych, które obowiązują w większości cywilizowanych państw. Chcemy, by to kobiety mogły decydować o swoim życiu i zdrowiu! –  czytamy na stronie ratujmykobiety.pl

To właśnie w ramach tej akcji – jako jeden z pierwszych happeningów – uczestniczki Kongresu Kobiet założyły sobie papierowe torby na głowy. Ma to na celu pokazać, że kobiety w Polsce są traktowane tak samo jak kobiety w kulturach muzułmańskich, gdzie zmusza się je do noszenia m.in. burek (odzież zakrywająca całe ciało kobiet, zostawiające jedynie cienką siateczkę na oczy) i traktuje jak ludzie drugiej kategorii, bez praw i szacunku.

 

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: kongres kobiet na tt

...

Zobacz również