Kongres Kobiet protestuje przeciw "polskiemu szariatowi". Założyły torby na głowy

Kongres Kobiet protestuje przeciw "polskiemu szariatowi". Założyły torby na głowy Źródło: fot. twitter.com/kongreskobiet

Podczas odbywającego się Kongresu Kobiet zebrane uczestniczki w nietypowy sposób zaprotestowały przeciwko dyskryminacji płciowej. 

Do nietypowego protestu środowisk kobiecych doszło na odbywającym się Kongresie Kobiet. Jak wyjaśniają pomysłodawczynie happeningu, nie ma ich zgody na "pisowski i kościelny model państwa, w którym kobiety nie mogą decydować o swoim losie". Chodzi tu m.in. o ustawę całkowicie zakazującą aborcji, autorstwa - jak przekonują inicjatorki akcji "Ratujmy Kobiety" - "ePiSkopatu".

 - Dlatego proponujemy rozwiązania, podobne do tych, które obowiązują w większości cywilizowanych państw. Chcemy, by to kobiety mogły decydować o swoim życiu i zdrowiu! -  czytamy na stronie ratujmykobiety.pl

To właśnie w ramach tej akcji - jako jeden z pierwszych happeningów - uczestniczki Kongresu Kobiet założyły sobie papierowe torby na głowy. Ma to na celu pokazać, że kobiety w Polsce są traktowane tak samo jak kobiety w kulturach muzułmańskich, gdzie zmusza się je do noszenia m.in. burek (odzież zakrywająca całe ciało kobiet, zostawiające jedynie cienką siateczkę na oczy) i traktuje jak ludzie drugiej kategorii, bez praw i szacunku.

 

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

bh, źródło: kongres kobiet na tt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News