Nietypowy pogrzeb 6-latka. Rodzina i przyjaciele żegnali chłopca w strojach superbohaterów

Nietypowy pogrzeb 6-latka. Rodzina i przyjaciele żegnali chłopca w strojach superbohaterów Źródło: źródło: twitter.com/micahgrimes, twitter.com/cbsnews

6-letni Jacob Hall był jedną z ofiar strzelaniny do jakiej doszło w szkole podstawowej w w Townville w Południowej Karolinie. W środę 28. września 14-latek, który dostał się w posiadanie broni palnej, zastrzelił w swoim domu własnego ojca. Potem pojechał do podstawówki, by tam strzelać do ludzi. Trafił nauczyciela i dwóch uczniów.

Jacob nie zginął na miejscu. Niestety, chłopiec zmarł kilka dni później - 1. października na skutek ran, jakie postrzał wywołał. Jego rodzice wyprawili więc pogrzeb swojemu synowi. W środę, tydzień po feralnym dniu, Jacoba żegnało ponad tysiąc osób.

Matka 6-latka postarała się jednak, by ceremonia była nietypowa. Kobieta chciała, by dzieci, które przybyły na pogrzeb jej syna, nie czuły strachu. Miała zamiar także podkreślić, że jej syn był wielkim fanem superbohaterów z komiksów i kreskówek.

W związku z tym poprosiła, by przybyli na pogrzeb przebrali się w stroje superbohaterów. Dzięki temu, na pogrzeb przybyły Żółwie Ninja, Power Rangers, Supermani i wielu innych. Sama matka Jacoba przebrała się za pomocnika Batmana - Robina.

 - Nie chciałam, żeby wszyscy byli w krawatach i garniturach. Na pogrzebie było wiele dzieci, pragnęłam, żeby ich to wszystko nie przestraszyło - powiedziała matka chłopca, Renae Hall.

Kiedy więc przyszedł czas mów pogrzebowych, jedną z osób, która występowała, był Batman. Na końcu przemawiał pastor David Blizzard, który posłużył się cytatem z matki Jacoba. Kobieta prosiła o wybaczenie mordercy jej syna.

 - Wiem, co Jacob by mi powiedział - mamo, wybacz temu chłopcu, kochaj go tak jak Jezus, ponieważ Jezus go kocha. Prawdopodobnie to powiedziałby Jacob - mówił Blizzard.

źródło: twitter.com/micahgrimes źródło: twitter.com/micahgrimes źródło: twitter.com/fredontv źródło: twitter.com/fredontv Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:
źródło: rmf24.pl pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News