Wybory parlamentarne w Holandii zdecydowanie były w środę tematem numer 1 dla wielu. Zwłaszcza liberalni politycy obawiali się zwycięstwa Geerta Wildersa, który mógł zaburzyć spokój w Unii Europejskiej. Ich radość nie miała więc granic, kiedy okazało się, że Holandia zostaje pod rządami umiarkowanego Marka Rutte.

Jednym z polityków, który postanowił pogratulować Holandii wybory Marka Rutte był poseł Nowoczesnej, Piotr Misilo. Szczeciński deputowany zamieścił na Twitterze zdjęcie, które miało być wyrazem jego radości i pozdrowieniem dla wszystkich Holendrów. Zamiast tego wyszło po prostu śmiesznie, a poseł naraził się na krytykę.

Misilo pozował do zdjęcia w pomarańczowej bluzie z napisem „Holland” i kasku narciarskim. Pokazując palcami znak zwycięstwa – „victorię” – uśmiechał się do kamery. Internauci zwrócili jednak uwagę na nieco dziwną konwencję zdjęcia i fakt, że poseł ma czerwoną twarz. Nie obyło się więc bez komentarzy sugerujących, że Misilo jest pod wpływem alkoholu.

 – Poważnie pan to zamieścił? Czy to włam na konto? – pytała Violonka.

 – Czy to Piotrek Żyła się przebrał??? – zastanawiał się Tommy.

 – to było na trzeźwo? – dociekała Izabella Tp.

 – piłeś – nie tweetuj – przypominał Jan Kowalski.

Niektórzy z komentatorów zwrócili uwagę, że z takimi opozycjonistami PiS nie musi nic robić, żeby wygrać kolejne wybory. Trudno bowiem policzyć to zdjęcie jako sukces posła Misilo. Miały być gratulacje, a wyszła kompromitacja.

źródło: twitter.com/Piotr_Misilo

pt

...

Zobacz również