W kwietniu Kongres Nowej Prawicy regularnie znajdował się ponad progiem w sondażach. Twój Ruch non stop plasował się poniżej. Mimo wszystko, wciąż media mówią o tym jako o „niesamowitym zjawisku” i o „niespodziance”. Co to za niespodzianka, która regularnie się powtarza?

Poniżej lista kwietniowych sondaży i poparcie odpowiednio dla KNP oraz Twojego Ruchu.

6 kwietnia, TNS Polska – 5%,  5%

8 kwietnia, Homo Homini – 3%, 3%

10 kwietnia, Millward Brown – 6%, 7%

10 kwietnia, CBOS – 5%, 1%

12 kwietania, Estymator – 5%, 4%

14 kwietnia, TNS Polska – 2%, 2%

17 kwietnia, Homo Homini – 4%, 5%

30 kwietania, Homo Homini, 5%, 4%

30 kwietnia, CBOS – 6%, 2%

9 sondaży, w 6 Kongres Nowej Prawicy pokonuje próg wyborczy, w 6 Twój Ruch jest pod progiem. Proszę Państwa, media muszą w końcu przestać traktował sukcesy Korwina-Mikke w kategorii „wydarzenia” i wreszcie pogodzić się z faktem, że jego formacja na stałe wchodzi na polską scenę polityczną. Należy również wbić sobie do głowy, że tę scenę opuszcza Palikot ze swoją świtą. Ekscentrycznego Janusza zastępuje ekscentryczny Janusz.

Sondaże pokazują pewne tendencje, aczkolwiek nie byłbym sobą, gdym nie zwrócił uwagi na pewien fakt. 25 maja skompromituje się albo CBOS albo TNS Polska. Ten pierwszy w sondażu przeprowadzonym w dniach 3-9 kwietnia daje Platformie Obywatelskiej 29% poparcia, Prawu i Sprawiedliwości 21. Tymczasem, TNS Polska w sondażu realizowanym w dniach 4-9 kwietnia na pierwszym miejscu plasuje PiS z wynikiem 31%, zaś partię Tuska na drugim miejscu z 27% poparcia. Tak olbrzymie dysproporcje są nieakceptowalne i niewytłumaczalne na żadnym poziomie analizy.

Jeśli tuż przed wyborami CBOS i TNS Polska nadal prezentować będą tak skrajne rezultaty, to będziemy mieli do czynienia z totalną kompromitacją ośrodków demoskopijnych. Wtedy, oficjalnie należy uznać, że sondaże można sobie wsadzić w…. i nie powinno dziwić, jeśli wybory wygra Palikot, a KNP znajdzie się pod progiem z wynikiem 2%.

Naczelny poganiacz kmiotów z polskiej sceny politycznej, biesiadnik i artysta