Ten cios ojciec Tadeusz Rydzyk i cała rodzina Radia Maryja zapamiętają jeszcze przez długi czas. Premier Beata Szydło postanowiła bowiem, że nie wywiąże się z zobowiązania i nie wesprze Rydzyka tak, jak się wcześniej na to umówili. Przez to zadała niespodziewany cios w ojca dyrektora i ośmieszyła go przed wszystkimi.

O tym, że Prawo i Sprawiedliwość będzie powoli wycofywało się z poparcia dla Radia Maryja, głośno było już jakiś czas temu. W wakacje pojawiły się pierwsze przesłanki pozwalające sądzić, że dotąd gorąca przyjaźń Nowogrodzkiej z Toruniem zostanie mocno ograniczona. Nikt nie spodziewał się jednak, że będzie dochodziło do takich scen.

Beata Szydło miała być głównym gościem zaplanowanej na weekend konferencji naukowej w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej. Premier miała wygłosić przemówienie, na które czekali wszyscy. Nieoficjalnie wiadomo było, że to właśnie to miało być gwoździem programu na piątek. Beata Szydło się jednak nie zjawiła, czym zadała cios toruńskiemu redemptoryście.

Niespodziewane uderzenie w toruńskie imperium

O wystąpieniu premier Szydło głośno było w mediach, zwłaszcza tych związanych z prawicą. W sieci także rozpisywali się o nim sprzyjający władzy publicyści. Wystąpienie premier miało być tak ważnym wydarzeniem, że nawet bilety na konferencję były przez to droższe. Za wejściówkę na piątek na konferencję w szkole ojca Rydzyka trzeba było zapłacić aż od 100 do 180 złotych.

Premier postawiła jednak redemptorystę w niewygodnym położeniu. Kiedy pieniądze zostały już zebrane, goście usadowieni nie pojawiła się praktycznie żadna informacja w harmonogramie, że premier nie będzie. Wykład Szydło widniał nawet w rozpisce rozdawanej podczas wejścia na salę konferencyjną.

Dopiero po czasie z mównicy przemówił Paweł Szrot, wiceszef kancelarii premier Szydło. Ten poinformował, że z „przyczyn logistycznych” premier nie mogła się pojawić. Odczytał także list, który szefowa rządu napisała właśnie na okazję konferencji. Ojciec Rydzyk miał wówczas rozmawiać przez telefon i nieszczególnie przejmował się treścią wiadomości.

Premier wbrew sojuszom

Gdzie w takim razie pojawiła się premier Szydło? Zamiast być na konferencji ojca Rydzyka, premier znalazła się w siedzibie Rady Europejskiej na szczycie Partnerstwa Wschodniego. Z całą pewnością toruński redemptorysta zapamięta Szydło, że ta wybrała wyjazd do szefostwa UE, zamiast Rodzinę Radia Maryja.

źródło: wp.pl

22 najbardziej wpływowe kobiety świata - Szydło wysoko w rankingu


Te zdjęcia Putina wywołają uśmiech na twojej twarzy!

...

Zobacz również