Maciej Stuhr w swoich wpisach na portalach społecznościowych nie raz zwracał się do przeciwników partii rządzącej. Ku zaskoczeniu wszystkich tym razem zwrócił się jednak do jej zwolenników.

Szanowni Wyborcy PiS! – zaczyna wpis aktor.

Jego zdaniem zwolennicy Jarosława Kaczyńskiego nie dostrzegają zagrożeń, jakie płyną z wprowadzanych przez jego partię zmian w sądownictwie. Zauważa, że już wkrótce oni sami mogą paść ofiarą reformy.

Chciałbym uściślić jedną kwestię, która rzadko pojawia się w komentarzach. Mamy wszyscy świadomość, że kiedyś, za dwa, sześć lat, może nie za naszego życia, tylko naszych dzieci, kiedyś, kiedyś władza się zmieni. A prawo nie. I będzie rządzić np lewica, albo skrajna, faszystowska prawica, albo ktokolwiek inny. I wtedy ta władza, na mocy uchwalanych właśnie dziś ustaw wprowadzi swoich sędziów do Sądu Najwyższego, Trybunału Konstytucyjnego i wszystkich innych. I to oni będą nas sądzić wedle swoich wierzeń, wyznań, swojego widzi mi się – pisze Maciej Stuhr.

Aktor liczy na to, że wyborcy Prawa i Sprawiedliwości przemyślą sytuację i wspólnie ze zwolennikami opozycji zaprotestują przeciwko wprowadzanym zmianom. W przeciwnym razie będą tego gorzko żałować.

Żeby potem nie było jakiegoś mazgajstwa, typu: wprowadzić trójpodział władz, a bo mi nie o to chodziło, itp, itd. Ok? – dodaje Stuhr.

facebook.com/MaciekStuhr

źródło: facebook.com/MaciekStuhr

https://www.youtube.com/watch?v=BDQNFq1uh2w&t=3s

...

Zobacz również