Niespodziewana, nagła tragedia. Nie żyje Kinga

Niespodziewana, nagła tragedia. Nie żyje Kinga

W jednej z miejscowości pod Łodzią doszło do wypadku. Pijany kierowca Opla zabił na miejscu jedną osobę, druga trafiła do szpitala. Sprawca został już zatrzymany przez policję. Miał we krwi prawie 3 promile alkoholu, według zeznań miał wypić cztery piwa i około 0,7 litra wódki. 

Do wypadku doszło 12 sierpnia w godzinach popołudniowych, w Bedzelinie pod Koluszkami. W dwie bawiące się w okolicy drogi dziewczynki wjechał pijany kierowca. Jedna z nich, 10-letnia Kinga zginęła na miejscu. Druga z dziewczynek, córka sprawcy wypadku została ranna. Andrzej C. miał prawie 3 promile alkoholu we krwi, co oznacza, że w momencie wypadku, nie był w stanie zapanować nad pojazdem, do którego prowadzenia nie miał uprawnień. Kiedy doszło do wypadku, po prostu wysiadł z samochodu i udał się do domu, w którym zatrzymali go funkcjonariusze.

Jak doszło do tragedii?

Podczas przesłuchania oskarżony zeznał, że tamtego dnia wspólnie z dwoma kolegami wypił dwa litry wódki, każdy z nich miał dodatkowo wypić cztery piwa. To musiało skończyć się tragicznie. To, co zrobił, jest przestępstwem, a zarzutów będzie kilka. Prowadzenie pod wpływem alkoholu i bez stosownych uprawnień, a także spowodowanie w związku z tym wypadku ze skutkiem śmiertelnym i nieudzielenie pomocy jego ofiarom zagrożone jest karą nawet do 12 lat więzienia. Niestety, jest to kolejna tragedia, w której giną piesi. Pomimo ostrzeżeń policji, kontroli na drogach i coraz bardziej restrykcyjnych kar za łamanie przepisów o ruchu drogowym, nadal dochodzi do takich wypadków. Możliwe, że wynika to z niskiej kultury picia w Polsce, a także wciąż zbyt małej świadomości kierowców, która powoduje to, że często tolerowane są "drobne ilości" alkoholu. Należy pamiętać, że jadąc samochodem, odpowiadamy za siebie i pasażerów, ale także innych użytkowników drogi. Nawet taka drobna ilość może zdecydować o czyimś życiu.
PRZECZYTAJ:
  1. Fani serialu "Na dobre i na złe" zrozpaczeni. Kochali ją wszyscy, przyszła po nią śmierć
  2. Nagła powódź, 10 osób nie żyje, to nie koniec tragedii
  3. Żona Giertycha wygląda jak supermodelka. Tak przepięknej kobiety dawno nie widzieliśmy
Źródło: Fakt.pl
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News